Jauki svetainė šeimos laikui kartu: interjero dizainerė atskleidė, nuo ko pradėti

Jauki svetainė šeimos laikui kartu: interjero dizainerė atskleidė, nuo ko pradėti


Daugelis mūsų šiomis dienomis kaip niekada daug laiko praleidžia namuose su šeima. Tapo itin aktualu turėti erdvę, kurioje visi šeimos nariai galėtų susitikti, jaustųsi jaukiai ir patogiai. Dažniausiai namų centras yra svetainė. Tačiau ką daryti, jei ji neprimena tos erdvės, kurioje visa šeima galėtų žiūrėti filmus, žaisti stalo žaidimus ar, net būdami kartu, užsiimti kiekvienas savo reikalais – pataria IKEA interjero dizainerė.


Baldų daug ir dideli, o daiktų susidėti nėra kur?


Kelias dešimtis metų skaičiuojantys baldai – dažnai masyvūs. Jie užima daug grindų ploto, o daiktams talpinti nėra itin funkcionalus pasirinkimas. Nieko nuostabaus, kad tuomet erzina netvarka, kuri, dabar, kai daug laiko praleidžiame namuose – akis bado dar labiau. Be to, dažnai tamsios ar intensyvios jų spalvos sugeria šviesą kambaryje, todėl jis atrodo tamsus ir nejaukus.


„Jei kambaryje apima slogus jausmas, tarsi per daiktus ir masyvius baldus net kvėpuoti sunku, o tvarkytis nesinori, nes nežinia nuo ko pradėti – patariu rinktis kabinamų ant sienų ir statomų ant grindų spintelių derinius. Tokį sprendimą daiktams laikyti galima projektuoti pagal individualius poreikius, derinant atviras lentynas su uždaromis, kuriose paslėpsite daiktus, pasirenkant spintelių gylius priklausomai nuo to, ko ir kiek jose bus laikoma. Tai sukurs elegantišką vaizdą kambario neperkraunant bei maksimaliai išnaudojant jo erdvę į aukštį, likusią paliekant kokybiškam šeimos gyvenimui“, - sako I. Mozgo.

REKLAMA


Po atskirą sofą kiekvienam šeimos nariui?


Svarbu turėti erdvę, kurioje visa šeima gali užsiimti bendromis veiklomis. Tačiau vienas būtiniausių poreikių namuose – privatumas. Daugeliui pažįstama situacija, kai ginčų kyla vienam šeimos nariui svetainėje norint gulomis paskaityti, kitam – patogiai sėdint naršyti planšetėje, o trečiam – vadovauti žaislų armijai. Interjero dizainerė sako, kad visi šeimos nariai su savo poreikiais gali tilpti ant vienos sofos.


„Jei pavargote nuo daugybės kambarį apkraunančių baldų ir svetainėje norite kuo daugiau laisvos erdvės, tuo pačiu ir patogaus sprendimo šeimai leisti laiką kartu ar atskirai – pravartus sprendimas gali būti modulinė sofa. Ją susimodeliuoti galima pagal šeimos poreikius taip, kad ji atstos ir sofą, ir lovą kartais apsilankantiems svečiams, ir gulimąjį fotelį. Kiekvienas ras vietos savo kampelyje ant sofos, o kambarys nebus apkrautas baldais“, - sako I. Mozgo.

REKLAMA


Ji priduria, kad sofos dalis – gulimasis fotelis, pasitarnaus ne tik kaip patogi vieta prigulti, bet ir kaip dar vienas talpus daiktų laikymo sprendimas – tereikia jį pakelti į viršų.


Vaiko tvirtovė svetainėje


Su laiko sau stoka dažniausiai susiduria mažus vaikus auginantys tėvai. Interjero dizainerė sako, kad išeitimi gali tapti bendroje erdvėje vien tik vaikui dedikuotas kampas. Taip jis bus šalia tėvų, bet užsiims savo veikla.


„Tai gali būti žaislinė virtuvėle virtuvėje: kol tėvams gaminant ir vaikas galės lavinti kulinarinius įgūdžius, staliukas su kėdute svetainėje užsiimti piešimu, ar mažajam šeimos nariui dedikuotas sofos kampas su lentyna šalia, vien jo knygoms ir žaislams. Tačiau atsižvelgiant į vaiko amžių, bendrose erdvėse svarbu pasirūpinti baldų apsaugomis – apsauginiais kištukais, kampų apsaugomis, spintelių užraktais. Taip galėsite jaustis ramiai, kad vaikas nesusižeis“, - pataria interjero specialistė.


Kad spalvoti ir margi vaiko žaislai bendrame kambaryje nekurtų netvarkos, juos patartina laikyti uždarose spintelėse arba atvirose lentynose sudėtus į prie interjero spalvų derančias dėžes, kurios kainuoja vos kelis eurus. Taip ir vaikui bus kur kas patogiau susitvarkyti.


Kai turime laiko peržiūrėti daiktus


Interjero dizainerė pastebi, kad žmonės yra linkę kaupti daiktus, nors ilgainiui apie juos net pamiršta. Vis tik jie mūsų spintelėse užima itin daug vietos. Šis daugiau laiko namuose praleisti skirtas etapas – geras metas kritiškai peržvelgti, ką esame prikaupę. Tačiau, anot I. Mozgo, ne mažiau svarbu ir tai, kaip daiktus laikysime: teisingai juos sudėjus, spintelėse dar liks laisvos vietos.„Įvairios dėžutės leidžia grupuoti daiktus spintelėse ir stalčiuose. Taps lengviau rasti ieškomą daiktą, jie užims mažiau vietos. Tuo tarpu vakuuminiai maišai kainuoja kelis eurus, tačiau gali būti naudojami daugybę kartų ir padeda itin taupiai naudoti vietą spintose ar dėžėse po lova“, - tvarkai palaikyti skirtus sprendimus vardija specialistė.

Pavasario gaiva namuose


Tiems, kuriems tiesiog norisi atsinaujinti bendrą vaizdą ir į namus įnešti daugiau nuotaiką keliančių akcentų, interjero specialistė taip pat turi lengvai įgyvendinamų sprendimų. Nereiškia, kad turėsite keisti baldus ir sienų spalvas. Jei baldai vienodų arba ramių spalvų – galima žaisti interjero tekstile ir aksesuarais.


„Suderinus tarpusavyje ir pakeitus užuolaidas, kilimą ir pagalvėles ant sofos – kambarį galite visiškai pakeisti. Pavyzdžiui, pavasarį lengvai įnešite daugiau gaivių žalsvų tonų, o vėsiuoju metų laiku – sodrių spalvų. Na, o neutralios sienos bet kada gali tapti Jūsų gražiausių šeimos akimirkų ekspozicija“, - sako I. Mozgo.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)