Siūlymas valstybės lėšomis apmokėti darbuotojų sveikatos patikrinimus pritarimo nesulaukė

Siūlymas valstybės lėšomis apmokėti darbuotojų sveikatos patikrinimus pritarimo nesulaukė


Seimas nepritarė, kad darbuotojų ir studentų sveikatos patikrinimas dėl užkrečiamosios ligos būtų apmokėtas valstybės biudžeto lėšomis.


Tai numatančios Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos, kurias parlamentarų grupės vardu pateikė Seimo narė „darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, po pateikimo nesulaukė parlamentarų pritarimo.


Už siūlomą teisinį reguliavimą po pateikimo balsavo 50 Seimo narių, prieš buvo 23, susilaikė 41 parlamentaras. Projektas galutinai nebuvo palaidotas, jis grąžintas iniciatoriams tobulinti.


„Darbietė“ I. Kačinskaitė-Urbonienė Seimui pasiūlė nustatyti, kad visiems dirbantiems, besimokantiems ir studijuojantiems asmenims sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ar karantinas, būtų finansuojami valstybės biudžeto lėšomis Vyriausybės nustatyta tvarka.


Projekto autorių nuomone, toks reguliavimas būtų teisingas, nes darbuotojai kas mėnesį moka mokesčius į valstybės biudžetą (įskaitant privalomąjį sveikatos draudimą), o besimokančius ir studijuojančius asmenis valstybė draudžia privalomuoju sveikatos draudimu.