Siūloma uždrausti prekybą alkoholiu sekmadieniais

Siūloma uždrausti prekybą alkoholiu sekmadieniais


Įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujanti parlamentarų grupė sekmadieniais siūlo uždrausti prekybą alkoholiu.


Tai numatančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas įregistravo Seimo nariai Linas Slušnys, Irena Haase, Andrius Kupčinskas, Jurgita Sejonienė, Dovilė Šakalienė, Audrius Petrošius, Algirdas Sysas.


Šiuo projektu siekiama mažinti alkoholio vartojimą Lietuvoje, ypač tarp jaunimo, bei gerinti visuomenės sveikatą.


„Alkoholio vartojimas ne tik neigiamai veikia vartojančiojo sveikatą, bet pažeidžia ir jo šeimos gyvenimą. Neigiamą įtaką patiria ne tik vartojantysis, bet ir tie, kurie su juo yra susiję socialiniais bei dvasiniais ryšiais.


Paprasčiausias pavyzdys yra nesaikingo alkoholio vartojimo sukeltų negalavimų įtaka darbingumui. Sunegalavęs žmogus negali atlikti savo pareigų, vis dažniau būna nedarbingas ir dėl to gali prarasti darbą. Išauga nelaimingų atsitikimų ar ankstyvos mirties rizika. Šie reiškiniai turi tiesioginę įtaką žmogaus šeimos gerovei.

REKLAMA


Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimas turėtų įtakos  smurto mažinimui, nes tai viena iš rimčiausių problemų, kylančių šeimoms dėl alkoholio vartojimo (fizinis, psichologinis, seksualinis, finansinis)“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.


Jame primenama, kad Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimu, kuris buvo priimtas 2017 m. birželio 1 dieną, pasiektas norimas rezultatas: Lietuvos statistikos departamento skelbiami duomenys rodo, kad legaliai įsigytų alkoholinių gėrimų suvartojimas, tenkantis vienam gyventojui, nuosekliai mažėja – 2018 m. suvartojimas siekė 16 litro vienam gyventojui, o 2020 m. – jau 13 litro.


Šiuo metu sekmadieniais alkoholį galima įsigyti nuo 10 iki 15 val.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 47 (2022)

    Savaitė - Nr.: 47 (2022)