Didieji prekybos centrai pateikė siūlymus, kaip būtų galima saugiai atnaujinti veiklą

Didieji prekybos centrai pateikė siūlymus, kaip būtų galima saugiai atnaujinti veiklą


Neleidžiant veikti parduotuvėms, esančioms prekybos ir laisvalaikio centruose, šie pateikė siūlymus, kaip galėtų saugiai atnaujinti veiklą.


Kaip pirmadienį sakė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius, siūloma testuoti darbuotojus ne rečiau kaip kartą per savaitę.


„Siūlome ne rečiau kaip kas savaitę visiems dirbantiems prekybos centruose testuotis, prieš atvykstant į darbą. Bent kartą visų nuomininkų darbuotojai turi atlikti serologinius antikūnų testus, o paskui kas savaitę reguliarius testus“, – žurnalistams sakė M. Statulevičius.


Jo teigimu, prekybos centruose veikia inovatyvi lankytojų srauto apskaita, todėl įgyvendinti vienam lankytojui tenkančio ploto reikalavimą, pasak M. Statulevičiaus, nėra sudėtinga.


„Yra inovatyvi ir intelektuali srauto apskaita. Prekybos centre nereikia dalyti prie įėjimo krepšelio ar vežimėlio, yra sensoriai, kurie fiksuoja prekybos centre visus esančius žmones ir srautus, dėl to pasiekti 20 kv. metrų ar daugiau žmogui, esančiam prekybos vietoje, nėra sudėtinga“, – sakė asociacijos prezidentas.

REKLAMA


Pasak jo, siūloma, kad srautai būtų atskirti, kur galima – vyktų viena kryptimi, platesniuose praėjimuose būtų atskirti kryptimis, kad nesusikirstų.


Prekybos centrai taip pat įsipareigoja nemokamai lankytojui duoti medicininę kaukę, jei šis tokios neturės.


„Tiems, kas neturės kaukės, prekybos centrai įsipareigoja ir sutinka savanoriškai suteikti kaukę buvimui prekybos centre“, – teigė M. Statulevičius.


Darbuotojų testavimas, anot jo, galėtų vykti pasitelkiant išorinius paslaugų teikėjus arba skiriant vietą prekybos centre.


Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė sakė nematanti argumentų, kodėl prekyba negalėtų būti atnaujinama.


„Tai nėra vieta, kur paleidžiama daug laiko. (...) Dėl statybinių reglamentų sukurtos ypatingos ventiliacijos sąlygos, kur filtruojamas ir ventiliuojamas oras ir yra galimybė ventiliaciją reguliuoti priklausomai nuo lankytojų skaičius, dezinfekcijos priemonės liejasi laisvai“, – sakė R. Vainienė.

REKLAMA


Jos teigimu, atidarius prekybos centrus, juose neveiktų bevielis internetas, nebus minkštasuolių.


„Neveiks Wi-fi ir jaunimas neturės noro čia patogiai praleisti daug laiko, nebus minkštasuolio, kur būtų galima užsibūti. Tai ta vieta kur ateini, apsiperki ir išeini. Nematome nė vieno argumento, kodėl prekyba negalėtų būti atidaryta visa ir uždarose patalpose, prekybos centruose“, – sakė R. Vainienė.