V. Čmilytė-Nielsen į Seimo vicepirmininkus siūlys „valstietį“ J. Jarutį

V. Čmilytė-Nielsen į Seimo vicepirmininkus siūlys „valstietį“ J. Jarutį


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtina, kad ketvirtadienio posėdyje teiks „valstiečių“ pasiūlyto Jono Jaručio kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus.


„Šiandien turėtų baigtis Seimo valdybos formavimas – ketinu pateikti Seimo balsavimui J. Jaručio kandidatūrą į Seimo pirmininkės pavaduotojus“, – feisbuke ketvirtadienį rašė parlamento pirmininkė.


„Šį kandidatą LVŽS frakcija pateikė vieningai. Jei jis bus patvirtintas, Seimo valdyboje bene pirmą kartą bus atstovaujamos visos opozicinės frakcijos. O tai ypač svarbu ir dėl nuotolinio Seimo darbo. Nes būtent Seimo valdyba spręs, kada Seimas įprastus posėdžius „perjungia“ į nuotolinius“, – pažymėjo ji.


J. Jarutį „valstiečių“ partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis jau kartą nesėkmingai bandė siūlyti į šią poziciją.


Jei LVŽS kandidatas į Seimo vadovybę būtų paskirtas, „valstiečių“ frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė teigė neatmetanti galimybės, kad būtų sumažinta pastarosiomis savaitėmis tarp opozicijos ir valdančiųjų tvyrojusi įtampa.


Faktas, jog spalį išrinktame Seime „valstiečių“ frakcija parlamento valdyboje liko neatstovaujama, sukėlė aštrias trintis tarp LVŽS ir valdančiųjų. Seimui vicepirmininkais paskyrus opozicinių Darbo partijos ir socialdemokratų atstovus, valdantieji teigė, kad „valstiečiai“ į parlamento valdybą gali patekti išsirinkę opozicijos lyderį. Tačiau tokį pasiūlymą „valstiečiai“ traktavo kaip šantažą ir opozicijos teisių ignoravimą. Galiausiai tai tapo prielaida LVŽS pirmininkui Ramūnui Karbauskiui pasitraukti iš Seimo, teigiant, kad tai daro siekdamas užtikrinti „valstiečių“ frakcijos teises Seime.