A.Veryga skundžiasi prezidentūros laikysena dėl vakcinos nuo COVID-19 pirkimo

A.Veryga skundžiasi prezidentūros laikysena dėl vakcinos nuo COVID-19 pirkimo


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga skundžiasi, jog prezidentūra ignoravo Vyriausybės iniciatyvą aptarti atsakomybės klausimus dėl vakcinos nuo COVID-19 įsigijimo Valstybės gynimo tarnyboje (VGT).


A.Veryga savo feisbuko paskyroje paskelbė žinutę, kurioje skundžiasi Prezidento patarėjo VGT sekretoriaus Dariaus Kuliešiaus sprendimu, jog Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pateikti dokumentai nėra pakankamas pagrindas įtraukti šį klausimą į VGT darbotvarkę, nors su pateiktais dokumentais nesusipažino, nes nesutiko pasirašyti standartinės Europos Komisijos (EK) nustatytos konfidencialumo deklaracijos ir negavo rakto tiems dokumentams atidaryti.


"Panašu, kad Valstybės gynimo tarybos (VGT) formate gali ir neatsirasti galimybės su koronaviruso (COVID-19) vakcinos įsigijimo klausimu supažindinti LR Prezidentą ir kitus VGT narius", - apgailestauja A.Veryga.


Sveikatos ministro nuomone, VGT yra formatas, kuriame nekart buvo svarstomi Krašto apsaugos įsigijimai, energetikos ir susisiekimo sektoriaus klausimai, todėl ir vakcinų įsigijimo klausimas, reikalaujantis plataus valdžių šakų sutarimo, tikrai niekuo savo svarba nenusileidžia galimiems geležinkelių projektams.

REKLAMA


"Ministras Pirmininkas praėjusią savaitę kreipėsi į VGT prašydamas surengti posėdį koroviruso vakcinų įsigijimo klausimu ir įpareigojo SAM parengti medžiagą bei pateikti ją Prezidentūrai. Po šiandienos patarėjo atsisakymo priimti informaciją nelabai aišku, kaip tikėtis institucijų susitelkimo šiuo svarbiu klausimu", - feisbuko paskyroje rašo A.Veryga.


Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministras, aiškindamas sprendimą kartu su ES valstybėmis perkamos koronaviruso vakcinos klausimus spręsti VGT, sakė, kad taip po visko bus išvengta klausimų dėl pirkimo procedūrų skaidrumo.