A. Mazuronis nebevadovaus Darbo partijai: pirmininko pareigas laikinai eis V. Bukauskas

Lukas Balandis/BNS


Po nesėkmingų Europos Parlamento (EP) rinkimų iš Darbo partijos pirmininko pareigų atsistatydino jos lyderis Andrius Mazuronis. Pasak politiko, „darbiečiams“ laikinai vadovaus vicepirmininkas Valentinas Bukauskas. 


„Jau atsistatydinau. Laikinai einantis pirmininko pareigas bus Valentinas Bukauskas, kuris yra pirmininko pavaduotojas“, – trečiadienio vakarą LRT radijui teigė A. Mazuronis. 


Visgi, politikas tikino iš partijos nesitrauksiantis. 


Pasibaigus posėdžiui A. Mazuronis tikino, kad kol kas sprendimas dėl Darbo partijos likimo priimtas nebuvo, tačiau tarybos nariai neatmeta galimybės jungtis prie kitų, centro kairėje esančių, politinių jėgų.


„Buvo labai daug kalbų. Galutinio sprendimo dar nėra. Kitą savaitę, pirmadienį, susitiksime. Iki to laiko apie visus variantus tarybai suteiksime daugiau informacijos ir nuspręsime“, – pasibaigus tarybos posėdžiui Eltai teigė politikas.

REKLAMA


„Yra visokių variantų, bet dominuoja nuomonė, kad reikia ieškoti partnerių, su kuriais susijungti ir konsoliduoti susiskaldžiusį centro kairės politinį lauką“, – pridūrė jis. 


Kaip galimus partnerius A. Mazuronis įvardija Regionų partiją.


„Iš esmės, Regionų partija, nes ir iš jų pusės yra suinteresuotumas ir noras konsoliduoti. Kas yra natūralu, nes tiek Darbo partija, tiek Regionų partija išėjo iš vienos politinės organizacijos ir tarpusavyje turi nemažai bendro“, – akcentavo jis.


Trečiadienį Eltai susisiekus su Viktoru Uspaskichu, Darbo partijos įkurėjas tikino esąs pasiryžęs padėti „darbiečiams“. Visgi, A. Mazuronio teigimu, tarybos nariai tokiu pasiūlymu pasinaudoti nenorėjo.


„Nebuvo apie tai šnekėta nieko. Kažkaip manęs asmeniškai nelabai sudomino, bet ir kitų tarybos narių ne. Niekas neiškėlė tokio klausimo“, – tikino jis.


Kaip skelbta anksčiau, V. Uspaskichas atsisakė įvertinti A. Mazuronio pirmininkavimą partijai.


„Aš esu padorus žmogus ir nevertinu nei buvusių pirmininkų, nei esamų. Yra tokia nerašyta taisyklė, kad apie pirmininkus reikia kalbėti arba gerai, arba nieko“, – sakė V. Uspaskichas ir apie A. Mazuronį daugiau pokalbio metu neužsiminė nė žodžiu.

REKLAMA


Panašios retorikos laikėsi ir po tarybos posėdžio iš pirmininko pareigų pasitraukęs A. Mazuronis, kuris taip pat atsisakė vertinti partijos įkūrėją.


„Aš irgi nutylėsiu. Jis protingai pasiūlė, kad geriau nei aš jo komentuosiu, nei jis manęs. Čia būtų etiškiausia, tai aš irgi susilaikysiu“, – Eltai sakė jis.


Kaip skelbta anksčiau, dar balandį Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) pranešė, kad kratos, atliktos Darbo partijos būstinėje, yra susijusios su ikiteisminiu tyrimu dėl neteisėto daugiau kaip 500 tūkst. eurų dydžio ES biudžeto lėšų įgijimo. Įtariama, jog lėšos pasisavintos neatliekant ar imituojant EP narių padėjėjų funkcijas. Atliekamas tyrimas yra susijęs su asmeniu, ėjusiu vieno iš EP narių patarėjo pareigas.


Po partijos būstinėje vykdytų kratų, politinės jėgos įkūrėjas ir europarlamentaras Viktoras Uspaskichas sustabdė narystę „darbiečių“ gretose.


Sekmadienį „darbiečių“ frakcijos Seime seniūnas V. Fiodorovas pranešė, kad palieka Darbo partiją, tačiau iš politikos nesitraukia. Jis teigė, jog tokį sprendimą paskatino partijai reikalingi, tačiau nevykstantys pokyčiai.


Sprendimą trauktis iš Darbo partijos prieš kelis mėnesius taip pat priėmė Seimo nariai Vigilijus Jukna ir Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.


Gegužę prezidento rinkimuose partijai atstovavęs A. Mazuronis surinko 1,38 proc. rinkėjų balsų.


Panašų rezultatą Darbo partija pasiekė ir sekmadienį vykusiuose EP rinkimuose. Mandato neiškovojusi partija sulaukė 1,63 proc. balsavusiųjų palaikymo.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)