A. Mazuronis apie prezidento kalbas apie V. Blinkevičiūtę premjero poste: bandoma daryti įtaką politiniams procesams

Lukas Balandis/BNS


Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis teigia, kad prezidentas Gitanas Nausėda, įvardindamas Viliją Blinkevičiūtę potencialia premjere po Seimo rinkimų, taip atsidėkoja socialdemokratams už paramą siekiant antrosios kadencijos šalies vadovo poste.


„Blinkevičiūtė šauni, simpatiška moteris, viskas tvarkoje. Tik prezidentas savo šituo veiksmu tiesiog susimoka socialdemokratams tai, ką buvo sutaręs už jų paramą jam per rinkimus, per pirmą turą“, – „Žinių radijui“ teigė A. Mazuronis.


„Tai tiesiog mes matome tolimesnio politinio turgaus įgyvendinimą praktiniame gyvenime“, – pridūrė jis.


Politikas pabrėžia, kad prezidentas, įvardindamas V. Blinkevičiūtę perspektyviausia kandidate užimti premjero postą, bando daryti įtaką šalies politiniams procesams.


„Kadangi artėja Seimo rinkimai, prezidentas daro viską, kad paveikti vidinius politinius procesus ir svyruojančių, neapsisprendusių gyventojų nuomonę pakreipti viena ar kita linkme. Ir tie pasisakymai yra būtent tam skirti – vidinės politikos prioritetų sudėliojimui, tačiau neturintys nieko bendro su realiu jo požiūriu“, – akcentavo A. Mazuronis.

REKLAMA


„Darbietis“ taip pat tikina, kad galima atrasti ir daugiau kandidatų, kurie būtų tinkami užimti premjero postą.


„Daug kas tiktų, bet čia kalba turbūt yra ne apie tikimą, bet apie tai, kokiu metu ir kokia forma prezidentas pateikia savo matymą ir viziją. Ir koks yra pagrindinis tikslas tos vizijos pateikimo“, – sakė A. Mazuronis.


Praėjusį penktadienį prezidentas interviu Eltai teigė – jei socialdemokratai rudenį laimėtų rinkimus, jis premjerės pareigose matytų V. Blinkevičiūtę. Antrajam prezidento rinkimų turui susiklosčius sėkmingai, šalies vadovas neatmetė galimybės pabandyti įkalbėti LSDP pirmininkę užimti Vyriausybės vadovės postą.


„Šias pareigas gali užimti ir kiti žmonės. Bet jeigu rinkimai šiai partijai susiklostytų sėkmingai (...), aš tikrai mėginčiau įkalbėti ponią Blinkevičiūtę užimti šias atsakingas bei svarbias pareigas“, – interviu Eltai teigė prezidentas.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)Daugiau >>