Seimo komitetas žada keisti tvarką: siūlo nemokėti išeitinių išmokų nuteistiems parlamentarams

Seimo komitetas žada keisti tvarką: siūlo nemokėti išeitinių išmokų nuteistiems parlamentarams


Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritaria iniciatyvai nemokėti išeitinių išmokų nuteistiems parlamentarams.


Trečiadienį, 8 balsais „už“, šio komiteto nariai pritarė tai numatančioms Statuto pataisoms, kurias inicijavo Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma. Po svarstymo Teisės ir teisėtvarkos komitete Seimo plenarinėje salėje projektas vėl turėtų atsirasti birželio mėnesį.


Jeigu parlamentas priimtų Statuto pataisas, Seimo narys, kuris kadencijos metu įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos padarymo ar Konstitucinio Teismo nutarimu pripažintas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją bei sulaužęs duotą priesaiką, negautų išeitinės kompensacijos.


Kaip primena ELTA, šių metų kovo mėnesį Statuto pataisas, siūlančias nemokėti išeitinių išmokų nuteistiems parlamentarams, po pateikimo palaikė 98 Seimo nariai, 1 buvo prieš, susilaikė 18 tautos atstovų.


Seimo nariai anksčiau yra sakę, kad tai klausimas apie teisingumą ir atsiskaitinėti tokiais atvejais su buvusiais Seimo nariais tikrai nebūtų gražu.


Galiojančiame Statute nėra numatyta išimtis neišmokėti išeitinės išmokos kadenciją baigusiam Seimo nariui, kai jis kadenciją baigia būdamas įkalinimo įstaigoje.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)