R. Liubajevas: neteisėtos migracijos situacija regione išlieka įtempta

Teodoras Biliūnas/BNS


Į Lenkiją plūstant Azijos ir Afrikos neteisėtų migrantų srautams iš Baltarusijos, situacija Lietuvos pasienyje yra stabili, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas. Visgi jis pažymi, kad pasienyje esant tokiai situacijai reikėtų išlikti budriems ir ją vertinti atsargiai.


„Ta situacija ir vadinamoji ramybė gali būti apgaulinga. Bendrai regioninė situacija migracijos prasme išlieka labai sudėtinga, įtempta. Ypač matome neteisėtos migracijos srautų augimą prie sienos su Lenkija. Kiekvieną dieną Lenkijos kolegos pasieniečiai fiksuoja per 200 migrantų, kurie bando neteisėtai patekti į Lenkiją“, – LRT radijui ketvirtadienio rytą tvirtino R. Liubajevas.


Anot jo, atsižvelgiant į neteisėtos migracijos situaciją regione, valstybės siena saugoma sustiprintu režimu, šalies pasieniečiai vykdo ir kitas prevencines priemones, o siena ir jos prieigos nuolat stebimos iš oro – dronų bei sraigtasparnių. VSAT vado teigimu, toks sienos sustiprinimas – viena iš priežasčių, kodėl neteisėtai sieną kirsti norintys migrantai Lietuvą aplenkia.

REKLAMA


„Socialiniuose tinkluose neteisėtos migracijos organizatoriai bei patys neteisėti migrantai siūlo vengti Lietuvos dėl pakankamai rimtų valstybės sienos apsaugos priemonių kurios buvo pritaikytos pasienyje su Baltarusija. Organizatoriai nerekomenduoja bandyti kirsti neteisėtai Lietuvos ir Baltarusijos sieną. Daugiau orientuojamas Lenkijos ir Baltarusijos pasienis“, – pažymėjo jis.


Pastarąją parą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sieną neteisėtai bandžiusių kirsti migrantų nefiksuota.


Latvijos pasienio tarnyba fiksavo 27 tokius asmenis, o Lenkijos pareigūnai pranešė antradienį apgręžę 198 užsieniečius.


Per šiuos metus į Lietuvą iš viso neįleisti 193 neteisėti migrantai, o nuo Baltarusijos sukeltos migracijos krizės pradžios – 22,1 tūkst.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)Daugiau >>