Beprecedentė situacija: ESBO atstovai dėl Lietuvos iškeltų sąlygų nestebės prezidento rinkimų

Beprecedentė situacija: ESBO atstovai dėl Lietuvos iškeltų sąlygų nestebės prezidento rinkimų


Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai neketina stebėti Lietuvoje vyksiančių šalies vadovo rinkimų dėl šalies iškeltų sąlygų – Vilnius nenori, kad rinkimus stebėtų Rusijos ir Baltarusijos atstovai.


Kaip skelbia portalas „Delfi“, apie tai, kad ESBO negalės stebėti Lietuvoje vykstančių šalies vadovo rinkimų, organizacija pranešė balandžio 23-ąją.


Pasak ESBO, taip nutiko todėl, kad organizacijos Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biurui kvietimas buvo suteiktas su sąlyga, kad nebus įleidžiami kai kurių ESBO valstybių piliečiai.


URM „Delfi“ patvirtino, kad kvietė ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biurą ir ESBO dalyvaujančias šalis stebėti šiais metais Lietuvoje vyksiančius rinkimus, tačiau su sąlyga, kad rinkimų nestebės Rusija ir Baltarusija.


„Lietuva, laikydamasi savo tarptautinių įsipareigojimų, pakvietė ESBO ODIHR ir ESBO dalyvaujančias šalis, išskyrus agresorę Rusiją ir jos parankinę Baltarusiją, stebėti šiais metais Lietuvoje vyksiančius rinkimus“, – atsakyme nurodė ministerija ir paaiškino, kodėl išskyrė šias dvi valstybes.

REKLAMA


„Rusijos bandymai kištis į Lietuvoje vykstančius procesus, taip pat ir į rinkimus, jos vykdomos agresyvios informacinės atakos, kuriomis siekiama kurstyti baimę ir paniką, trikdyti valstybės institucijų darbą, skatinti nepasitikėjimą valstybės sprendimais, kaip ir intensyvi prieš Lietuvą nukreipta Baltarusijos žvalgybų veikla, kelia grėsmes mūsų šalies nacionaliniam saugumui“, – „Delfi“ perduotame komentare nurodė ministerija.


„Griežtai smerkiame Rusijos bandymus savuosius „rinkimus“ organizuoti okupuotose Ukrainos, Sakartvelo teritorijose, Moldovos Padniestrėje. Tiek Kremliaus, tiek ir A. Lukašenkos režimai stokoja bet kokio demokratinio teisėtumo“, – pažymėjo URM.


Rusijos ir Baltarusijos atstovų kvietimas stebėti rinkimų Lietuvoje, ministerijos vertinimu, būtų pasityčiojimas iš demokratijos.


„Lietuva savo pavyzdžiu demonstruoja principingą laikyseną, kuria neketina agresyviems diktatūrų režimams ir jų atstovams suteikti legitimumo regimybės, leisti jiems kištis ir vertinti demokratinių valstybių vidaus reikalus ir kartu ragina ESBO spręsti tarptautinę teisę grubiausiai laužančių, žmogaus teises trypiančių ir agresiją prieš Ukrainą vykdančių valstybių tolesnės narystės organizacijoje klausimą“, – apibendrino URM.


Rezultato, kad ESBO atstovai apskritai nestebės Lietuvoje vyksiančių prezidento rinkimų, ministerija nesiėmė vertinti.


Primenama, kad prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)