Šalia Neries namą pasistačiusiam Seimo nariui R. Žemaitaičiui – nemalonumai

Žygimantas Gedvila/BNS


Statybos leidimas namui, kurį Vilniuje prie Neries pasistatė Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, neturėjo būti išduotas. Tai pripažino Vilniaus miesto savivaldybė, kuri dėl išduoto leidimo nusprendė kreiptis į prokuratūrą.


Kaip praneša portalas „Delfi“, Vilniaus miesto savivaldybė ketina nagrinėti situaciją dėl prieš aštuonerius metus išduotų leidimų statyboms vietoje, kur šiuo metu stovi parlamentaro R. Žemaitaičio namas.


Kaip rašoma portale, R. Žemaitaitis sklypą netoli Laurų kvartalo įsigijo 2015 metais. Registrų centro duomenys rodo, kad Seimo narys sklypą nusipirko iš buvusio partiečio, tuometei „Tvarkai ir teisingumui“ priklausiusio Vlado Kainovaičio.


Sklypą R. Žemaitaitis įsigijo po to, kai V. Kainovaitis gavo leidimą statyboms. Šį leidimą verslininkui išdavė Vilniaus miesto savivaldybė 2015-ųjų balandį.


Tačiau R. Žemaitaičiui priklausantis sklypas Laurų gatvėje ir 2015 m., ir dabar patenka į vandenviečių 1-ąją griežtojo režimo apsaugos juostą. Pagal teisės aktus, tokioje juostoje „draudžiama bet kokia veikla, tiesiogiai nesusijusi su požeminio vandens paėmimu, gerinimu ir tiekimu“, rašo portalas „Delfi“.

REKLAMA


Prieš išduodant leidimą statyboms turėjo būti patikrinta, ar jos pagal įstatymus galimos, tai nebuvo padaryta.


Antradienį portalui „Delfi“ parlamentaras R. Žemaitaitis teigė nusipirkęs sklypą ne tik su leidimu, bet ir su pastatu. Seimo narys tvirtino, kad jei namą lieps nugriauti, jis reikalaus, kad leidimus išdavusi Vilniaus miesto savivaldybė kompensuotų nuostolius.


Prokuratūra: pradėtas tyrimas dėl statybos leidimo


Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas tyrimas dėl galimo viešojo intereso pažeidimo – statybos leidimo išdavimo sostinės Laurų gatvėje esančiam Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio gyvenamojo namo, kuris patenka į požeminio vandens vandenviečių apsaugos zoną.


Kaip skelbia prokuratūra, tyrimas pradėtas gavus Vilniaus miesto savivaldybės mero pareiškimą, kuriame prašoma įvertinti, ar veiksmai bei sprendimai, pagal kuriuos žemės sklype Laurų gatvėje buvo pastatytas gyvenamasis pastatas, nepažeidė teisės aktų reikalavimų bei viešojo intereso.


Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Liutauras Rudzevičius, išnagrinėjęs sostinės mero pareiškimo nurodytą informaciją, priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo piktnaudžiavimo, praneša prokuratūra.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 28 (2024)

    Savaitė - Nr.: 28 (2024)