Nuo birželio brangs kelionės geležinkeliu

Nuo birželio brangs kelionės geležinkeliu


„Lietuvos geležinkeliai“ praneša, kad nuo 2023 m. birželio 1 d. atnaujinamos tarpmiestinio viešojo susisiekimo geležinkeliu bilietų kainos – vidutiniškai jos keisis 11 proc.


Bendrovės komunikacijos partnerė Kotryna Dzikaraitė Eltą informavo, kad šie pokyčiai kiekvienoje maršruto atkarpoje pasireikš skirtingai.


„Vertinant visus vykdomus maršrutus ir jų atkarpas, konkrečių maršrutų standartinio 2–3 klasės traukinio bilieto kaina daugiausia gali padidėti iki 2,30 Eur. Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ ir toliau tęs taikomą itin plačią nuolaidų ir lengvatų politiką.


Tuo metu dažnai traukiniais keliaujantiems žmonėms skirtiems terminuotiems bilietams taikomos nuolaidos bus didinamos. Dažnai traukiniais keliaujantys klientai galės rinktis terminuotus 30-ties kalendorinių bilietus su 54 proc. vienai kelionei taikoma nuolaida arba terminuotus 30-ties kalendorinių dienų bilietus savaitės dienoms (nuo pirmadienio iki penktadienio) su 39 proc. vienai kelionei taikoma nuolaida. Iki birželio 1 d. tokio tipo bilietams, atitinkamai, buvo taikomos 50 ir 35 proc. nuolaidos“, – nurodė ji.

REKLAMA


K. Dzikaraitė dar sakė, kad keleiviai, kurie iš anksto įsigijo vienkartinius ar terminuotus bilietus, jais galės pasinaudoti tokiomis sąlygomis, kokios galiojo tuo metu, kai bilietas buvo įsigytas.


„Kartu bendrovė supaprastins populiariausio maršruto šalyje Vilnius–Kaunas bilietų kainodarą – nuo birželio 1 d. keleiviai bus kviečiami rinktis įprastos kelionės trukmės arba ekspreso traukinių reisus.


„LTG Link“ siekia užtikrinti tvarias, patogias ir saugias keliones traukiniais tiek šiandienos keliautojams, tiek ateityje. Pastaraisiais metais reikšmingai kilo bendrovės sąnaudos: augo darbo užmokestis, traukinio priežiūros ir parangos kaštai, reikšmingai keitėsi elektros energijos ir dyzelinio kuro kainos, taip pat pakito makroekonominė aplinka. Maksimalų vienam keleivio-kilometrui taikomą tarifą nustato Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), tad bet kokie kainodaros pokyčiai nesiekia tarnybos nustatytų tarifų.

REKLAMA


Kaip ir iki šiol, teikdama keleivių vežimo paslaugas bendrovė sieks žmones skatinti rinktis tvaresnes keliones, auginti keliaujančių traukiniais skaičių ir investuoti į geresnes kiekvieno kliento patirtis“, – dėstė K. Dzikaraitė.


Ji pridūrė, kad „LTG Link“ tęsia itin plačią kaininių pasiūlymų klientams politiką. Skaičiuojama, kad 2022 m. kas antras bendrovės parduotas bilietas (iš viso beveik 1,8 mln.) buvo parduotas su nuolaida arba lengvata. Trijų asmenų ar didesnėmis kompanijomis keliaujantys žmonės gali pasinaudoti grupėms taikoma 10 proc. nuolaida, 21–30 asmenų grupės taikoma 15 proc. nuolaida, o 31 ir didesnės asmenų grupės – 20 proc. Be to, taikomos lengvatos ir nuolaidos senjorams, studentams, moksleiviams, vaikams, individualių poreikių turintiems ir nukentėjusiems asmenims, POLA kortelių turėtojams, terminuotus bilietus bei bilietus „atgal“ įsigyjantiems žmonėms.


„Be to, bendrovė neseniai pristatė unikalią skaitmeninę kelionių traukiniais ir aplinkos tausojimo skatinimo programą „Tvarių kelionių klubas“, kurioje sukauptus už įveiktus kilometrus taškus galima keisti į nuolaidas kitoms kelionėms. 


Bendrovės atnaujintos traukinių bilietų kainos įsigalios kelionėms nuo 2023 m. birželio 1 d.“ – rašoma atsakyme.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)