Aiškinsis, ar už nesumokėtą „pagalvės“ mokestį skirti administracines baudas

Aiškinsis, ar už nesumokėtą „pagalvės“ mokestį skirti administracines baudas


Ar nesumokėjusiems rinkliavos už poilsio infrastruktūrą  taikyti administracinę atsakomybę turės pasisakyti Vyriausybė.


Trečiadienį posėdžiavęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nutarė paprašyti Vyriausybės išvados dėl tai numatančių Administracinių nusižengimų kodekso pataisų, reglamentuojančių rinkliavos už poilsio infrastruktūrą mokėjimo tvarkos pažeidimus.


Komiteto nariai diskutavo, ar prašyti Vyriausybės išvadų, ar pvz. kai kurių ministerijų.


Seimo nario Viliaus Semeškos nuomone, tai nėra sudėtingas klausimas, bet svarbus kurortinėms vietovėms. Už  vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimus  siūloma taikyti nuo 20 iki 40 eurų baudas. "Tai kurortinėms savivaldybėms reikalingas reguliavimas. Būtų daugiau tokio įspėjamojo pobūdžio nuobauda. Nežinau, ar čia reikėtų apkrauti Vyriausybę?“,- svarstė V. Semeška.


Seimo narys socialdemokratas Julius Sabatauskas pastebėjo, kad nepateiktų Vyriausybės išvadų daugėja, jų prašoma tiek Seimo plenariniuose posėdžiuose, tiek komitetuose.  „Gaunasi taip, kad kai kurie projektai laukia išvadų  2 metus“,-sakė J. Sabatauskas.

REKLAMA


Administracinių nusižengimų kodekso papildymo projektą dėl sisteminės peržiūros perduoti Teisingumo ministerijai siūlė Seimo narė  Agnė Širinskienė.


Vyriausybės išvadų lauksiantį Administracinių nusižengimų kodekso papildymo projektą, numatantį atsakomybę už nesumokėtą „pagalvės“ mokestį, Seimas ketina svarstyti birželio mėnesį. Šis Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario  Mindaugo Skritulsko balandžio mėnesį pateiktas projektas sulaukė Seimo pritarimo po pateikimo.


Parlamentaras siūlo nustatyti administracinę atsakomybę tiems, kurie pažeidė vietinės rinkliavos už naudojimąsi viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūrą mokėjimo tvarką. Jeigu Seimas pritartų, toks pažeidimas užtrauktų baudą nuo 20 iki 40 eurų, o padarytas pakartotinai - nuo 40 iki 100 eurų.


Pasak parlamentaro  M. Skritulsko, teisiniu požiūriu šis klausimas nėra sureguliuotas, nes už kitų vietinių rinkliavų nesumokėjimą yra numatyta atsakomybė, o už šios – nenumatyta.


Parlamentaro nuomone, tai būtų aktualu ne tik Palangai, bet ir kitiems miestams.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 28 (2024)

    Savaitė - Nr.: 28 (2024)