Atliekomis miške atsikračiusiems teršėjams gresia bauda iki 29 tūkst. eurų

Atliekomis miške atsikračiusiems teršėjams gresia bauda iki 29 tūkst. eurų


Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavę pranešimą atliko patikrinimą atliekomis užterštoje Guobų kaimo teritorijoje. Aplinkosaugininkai išsiaiškino teršėją pagal atliekose rastus dokumentus ir už tai du asmenys patraukti administracinėn atsakomybėn.


Aplinkosaugininkams atlikus tyrimą ir pasitelkus Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnų pagalbą, nustatytas atliekomis atsikratęs asmuo ir asmuo, atliekas atidavęs ne atliekų tvarkytojui.


Aplinkosaugininkai primena, kad prieš perduodant atliekas būtina įsitikinti, ar jas priima teisėtas atliekų tvarkytojas – jis privalo būti įsiregistravęs Atliekų tvarkytojų valstybiniame registre (ATVR) ir turėti teisę tvarkyti tokios rūšies atliekas, kurias ketinama perduoti.


Atliekas perdavęs asmuo privalo nepavojingųjų atliekų perdavimą įrodančius dokumentus (priėmimo-perdavimo aktą ar PVM sąskaitą faktūrą) saugoti 3 metus, o pavojingųjų atliekų – 5 metus.


„Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienas gyventojas registruotus atliekų tvarkytojus gali rasti ATVR svetainėje. Atsidarius ATVR svetainės langui, laukelyje „atliekos pavadinimas“ galima įvesti reikiamos tvarkyti atliekos pavadinimą (pvz., padangos) ir paspaudus mygtuką „ieškoti“ bus pateiktas atliekų tvarkytojų, turinčių teisę tvarkyti nurodytą atlieką, sąrašas. Visgi dažnu atveju atliekos atsiduria ne atliekų tvarkymo įrenginiuose, bet gamtinėje aplinkoje, todėl itin svarbu laikytis nustatytų reikalavimų“, – pranešime cituojama Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Žydrė Majauskaitė.

REKLAMA


Kaip teigia aplinkosaugininkė, už atliekų teršimą gresia atsakomybė ne tik neteisėtam atliekų tvarkytojui, bet ir atliekas perdavusiam asmeniui.


Asmuo, užteršęs aplinką, buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn pagal Administracinių nusižengimų kodeksą 247 str. 13 d. (bauda siekia iki 29 000 eurų), 25 d. (bauda – iki 3 000 eurų).


Taip pat asmuo, perdavęs statybines atliekas fiziniam asmeniui, kuris nėra atliekų tvarkytojas, patrauktas administracinėn atsakomybėn ir jam gresia bauda iki 300 eurų, sakoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime.