A. Armonaitė: mezgame aktyvius Lietuvos ir Taivano verslo kontaktus

A. Armonaitė: mezgame aktyvius Lietuvos ir Taivano verslo kontaktus


Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad iš Lietuvos pusės aktyvūs kontaktai tarp Lietuvos ir Taivano verslo mezgami jau dabar. Trečiadienį nuotoliniu būdu vyks Taivano ir Lietuvos verslo dienos. Jose ketina dalyvauti keliasdešimt Lietuvos įmonių, daugiausiai maisto ir kosmetikos gamintojai.


Ministrės teigimu, spalio mėnesį vyks turizmo įmonių susitikimas, kuriame ji atidarys renginį, skirtą paskatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Taivano technologijų ir kosmoso pramonės srityse.


„Svarbios naujienos: spalio gale Lietuvą aplankys didžiausia istorijoje Taivano verslo delegacija, kuri domėsis galimybėmis investuoti Lietuvoje, bendradarbiauti su mūsų šalies įmonėmis, pirkti lietuvišką produkciją ir organizuoti Taivano gyventojų turistines keliones į mūsų šalį“, – socialiniame feisbuko tinkle rašė A. Armonaitė.


Pasak ministrės, planuojama, kad spalio 26–29 dienomis Lietuvą aplankys 40 Taivano įmonių, verslo asociacijų ir kitų organizacijų, juos lydės kelių Taivano ministerijų vadovai.

REKLAMA


Visą savaitę ekonomikos ir inovacijų ministrė Amerikoje, su vizitu viešinti JAV, susitinka su Taivano verslo bendruomene, reziduojančia JAV. „Susitiksime ir su didžiausiais lustų gamintojais. Kviesime Taivano verslą aktyviai išnaudoti galimybes kurtis Lietuvoje“, – teigė A. Armonaitė.


Lietuvai ėmus megzti glaudesnius ryšius su Taivanu, ėmė blogėti santykiai su Kinija. Kinija šią vasarą konsultacijoms atšaukė savo ambasadorių Vilniuje ir paragino atšaukti Lietuvos ambasadorių Pekine. Kinijos užsienio reikalų ministerija tokį sprendimą argumentavo Vilniaus ketinimais Lietuvoje atidaryti Taivano atstovybę. Kinijos atstovų teigimu, toks Lietuvos ketinimas „įžūliai pažeidžia Lietuvos ir Kinijos komunikatą dėl diplomatinių santykių užmezgimo“. Lietuvos ambasadorė Kinijoje Diana Mickevičienė į Vilnių konsultacijoms grįžo rugsėjį.


Reikšdama savo nepasitenkinimą dėl Lietuvos pozicijos Kinija taip pat ėmėsi ir ekonominio spaudimo priemonių. Pekinas sustabdė krovininius traukinius į Lietuvą taip pat sumažino Lietuvos įmonėms kredito limitus bei pakėlė kainas.