L. Linkevičius: nebeaišku, su kuo Baltarusijoje kalbėti dėl Astrave AE paleidimo

L. Linkevičius: nebeaišku, su kuo Baltarusijoje kalbėti dėl Astrave AE paleidimo


Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad dėl politinės suirutės Baltarusijoje vesti dialogą dėl Astravo atominės elektrinės paleidimo tampa vis sudėtingiau – nebeaišku, su kuo reikia aptarti šį klausimą.


„Dar labiau susikomplikavo situacija, nes dabar iš viso neaišku, su kuo kalbėti Baltarusijoje. Gal čia tiesiog su Rusija reikia kalbėti. Bet matome, kad padėtis išties sunki. Iki šiol nevyko dialogas, tai dabar vargu, ar galime tikėtis, kad jis vyks sėkmingiau“, – „Žinių radijui“ antradienį kalbėjo L. Linkevičius.


„Žinoma, kad tas dialogas su Baltarusija vyko visada labai sudėtingai, vyko praktiškai du monologai. Ir į mūsų, ir į tarptautinių organizacijų, kurios rūpinasi branduoliniu saugumu, klausimus nebuvo atsakoma“, – pridūrė jis.


Ministras pabrėžė, kad gavus pranešimų apie ketinimą paleisti pirmąjį atominės elektrinės reaktorių dar lapkričio pradžioje, Lietuva Baltarusijai dar kartą turi pakartoti savo reikalavimus.

REKLAMA


„Gavome patikinimų, kad artimiausiu metu, lapkričio pradžioje, bus atliktas energetinis elektrinės paleidimas, nors prieš tai buvo pareiškimų, kad apskritai šito objekto paleidimas vėluos bent metus. (...) Be abejo, turime  dar kartą pakartoti savo svarbiausius reikalavimus, ir kad į Baltijos šalis nepatektų elektra iš nesaugios atominės elektrinės, eksportuojamos iš agresyvių šalių, kaip ir numatoma mūsų įstatymuose“, –teigė jis.


Kaip vieną iš kertinių ekonominių Astravo AE problemų L. Linkevičius įvardijo tai, kad nėra kur eksportuoti gaminamos produkcijos.


„Problemų šis objektas turi labai objektyvių: nėra kur eksportuoti gaminamą produkciją (...). Ir, be abejo, tai yra sudėtinga situacija ekonomine prasme. Nors projektas yra ne ekonominis, o geopolitinis, bet vis tiek jis turi būti kažkiek pagrįstas, ir tos problemos trukdo“, – sakė ministras.

REKLAMA


L. Linkevičius darbo pasiūlymų negavo: naujam ministrui teks dirbti įtemptoje tarptautinėje situacijoje


Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad jį pakeisiančiam naujajam diplomatijos vadovui darbą teks pradėti tarptautinėje bendruomenėje esant įtampai – atsiradus papildomiems pandemijos iššūkiams, krizes patiria daugelis valstybių.


Kalbėdamas apie save patį, L. Linkevičius patikino, kad kol kas neturi darbo pasiūlymų ir, kaip teigė ministras, jis tiesiog susikoncentravęs tęsia savo darbus.


„Užsienio reikalai, taip, kaip gynyba, saugumas turi tęstinumo bruožą. Nemanau, kad čia kas požiūryje keisis iš esmės. Juolab kad prezidentas pagal Konstituciją priima svarbiausius sprendimus užsienio politikoje. Krizės nemažėja, ypač, kas mums rūpi – Rytų flangas. Visose šalyse, kad ir ką paminėtume, yra įtampa“, – antradienį Žinių radijo laidoje „Pozicija“ sakė L. Linkevičius.


Ministras taip pat kalbėjo apie niekaip neišsisprendžiančią situaciją Baltarusijoje, Ukrainoje, padėtį Kalnų Karabache, spaudimą Sakartvelui.


„Situacija Baltarusijoje, kaip matome, visiškai nesisprendžia, yra visiškoje aklavietėje iš valdžios pusės – ne iš žmonių, nes jie nusiteikę labai ryžtingai, tačiau kol kas pokyčių nesimato. Kaip žinoma, toliau tęsiasi ir agresija prieš Ukrainą, spaudimas Sakartvelui nemažėja, karas tarp Azerbaidžano ir Armėnijos. Galima vardinti labai daug. Visi šie konfliktai reikalauja dėmesio ir dalyvavimo“, – akcentavo užsienio reikalų ministras.Kalbėdamas apie savo paties profesines perspektyvas, L. Linkevičius pabrėžė, kad darbo pasiūlymų, po rinkimų pasikeitus valdžiai, kol kas nesulaukė, tad tiesiog ramiai tęsia darbus.


„Politikoje sunku kažką planuoti, nes būna, kad viskas apsiverčia. Kol kas dirbam savo darbą, o po to matysime. (...) Nei užuominų, nei pasiūlymų. Tiesiog susitelkę dirbame tą patį darbą, kas priklauso, o po to, kai pasikeis situacija, bus kiti variantai. Čia burti dabar nėra prasmės“, – sakė ministras.


„Neturiu jokių pasiūlymų ir jokių svarstymų“, – pridūrė L. Linkevičius.


Pirmadienį po rinkimų surengtoje spaudos konferencijoje konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė ir partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigė, kad norėtų matyti visiškai atsinaujinusį Ministrų Kabinetą.