G. Kirkilas: rinkėjai buvo išsigandę pandemijos

G. Kirkilas: rinkėjai buvo išsigandę pandemijos


Aiškindamas pirmojo Seimo rinkimų turo rezultatus, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas sako, kad rinkėjai buvo išsigandę dėl pandemijos, o rinkimų kampanija buvo itin prasta.


Politikos senbuvis taip pat nepagailėjo kritikos ir politologams bei sociologams.


„Dalykas, kuris žymiai sumažina šansus rinkimuose, tai mes buvome valdančioje koalicijoje – atsakingi už valdžią. Be to, mes buvome tas „jaunesnis brolis“. Nuopelnus įprastai prisiima didysis brolis arba stengiasi, turi daugiau (šansų) tą padaryti. Tas ir atsitiko. Aš sakyčiau, kad mes vis tiek neblogai pasirodėm“, – savo partijos pasirodymą pirmajame rinkimų ture trečiadienį Žinių radijo laidoje „Pozicija“ komentavo G. Kirkilas.


Jo teigimu, rinkimai vyko sudėtingomis sąlygomis, dėl to rinkėjų aktyvumas buvo žemas.


„Rinkėjas buvo šiek tiek išsigandęs pandemijos, ir rinkimų kampanija buvo labai apribota – partijoms savo žinią nunešti buvo labai sudėtinga. Kaip ir prognozavau, dalyvavo gerokai mažiau rinkėjų“, – sakė G. Kirkilas.


Politiko nuomone, rinkimų kampanijos kokybė kiekvienais rinkimais prastėja.


„Blogiausia yra tai, kad kiekvieną rinkimų kampaniją prastėja jos kokybė. Šiuose rinkimuose praktiškai debatų nebuvo“, – teigė „socialdarbiečių“ lyderis.


Pažėrė kritikos politologams ir sociologams


G. Kirkilas taip pat nepagailėjo kritikos politologams ir sociologams. Anot jo, beveik visi politologai yra palankūs dešiniesiems.

REKLAMA


„Yra dar viena dalis rinkimų – komentarai, sociologija ir panašiai. Šiuo požiūriu ši dalis yra visiškai nepalanki kairiesiems, pasakysiu atvirai. Ji yra totaliai dešinioji, čia jau gali pykti politologai. Nežinau, ar čia mada, ar dar kas nors“, – kalbėjo politikas.


Pasak jo, kritikos vertas ir sociologijos mokslas, kuris, kaip sakė G. Kirkilas, tapo „ne nuomonės tyrimu, o nuomonės formavimu“.


„Pridėkime pastarųjų kelių mėnesių tyrimus, pažiūrėkime rezultatus ir pamatysime, kokio lygio tie tyrimai buvo“, – akcentavo G. Kirkilas.


Jo teigimu, apklausų kokybė yra žema.


„Sociologai yra mokslininkai, tyrėjai, turėtų gerbti savo profesiją. 2016 m. tyrimai buvo visiškas fiasko – rodė pirmą vietą socialdemokratams, jie buvo treti, laimėjo „valstiečiai“. Jei iš tikrųjų vykdomos apklausos, tai norite pasakyti, kad visi žmonės slepia savo nuomonę?“ – svarstė parlamentaras.


G. Kirkilas: 13 pensija padėtų įlieti daugiau pinigų į ekonomiką


Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas sako, kad 13-oji pensija padėtų įlieti daugiau pinigų į Lietuvos ekonomiką.


„Dabar reikia labai daug pinigų įlieti į ekonomiką. Net jei kalbėsime apie 13 pensiją. Pensininkai yra ne tie, kurie tą 13 pensiją sudės į bankus. Jie neabejotinai išleis juos papildomus pinigus savo tikslams. O jeigu jie išleis,vadinasi, tie pinigai grįš į biudžetą.

REKLAMA


Visa tai ir daro šalys narės, ne tik Lietuva. Tiek, kad Lietuvoje šiuo metu rinkimų kampanijos metu tai daroma, todėl tai galima traktuoti kaip rinkiminį žingsnį. Bet politikai turi visą laiką girdėti, ko žmonės nori“, – „Žinių radijui“ teigė G. Kirkilas.


Pataisą teikiančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Zbignevas Jedinskis sakė, kad 13-oji pensija siektų 200 eurų, ji būtų išmokama kiekvienų metų gruodį.


Finansų ministro Viliaus Šapokos teigimu, kitų metų biudžete neišvysime 13-osios pensijos, tuo metu premjeras Saulius Skvernelis ir „valstiečių” lyderis Ramūnas Karbauskis sakė, kad dėl to nuspręs ne finansų ministras, o visa Vyriausybė.


G. Kirkilas netiki V. Uspaskicho pareiškimais dėl buvimo opozicijoje: jo tikslas turėti informaciją iš valdžios


Seimo rinkimus dar pirmajame ture pralaimėjęs „socialdarbiečių“ pirmininkas Gediminas Kirkilas itin skeptiškas į politinę areną sugrįžusios Darbo partijos atžvilgiu. Jo teigimu, ši politinė jėga vertybiškai netinka nei kairės, nei dešinės koalicijoje, o jos lyderio Viktoro Uspaskicho pareiškimai, kad „darbiečiams“ geriausiai likti opozicijoje – iš piršto laužti. Anot G. Kirkilo, tikrasis V. Uspaskicho tikslas – surinkti kuo daugiau informacijos iš valdžios, tad, įsitikinęs „socialdarbietis“, Darbo partija tikrai bus valdančiojoje koalicijoje.


Reaguodamas į viešai išsakytą V. Uspaskicho tezę, esą Darbo partijai naudingiausia būti opozicijoje, G. Kirkilas teigė, kad „darbiečių“ tikslai, be jokios abejonės, yra visai kiti.


„Jam (V. Uspaskichui) naudingiausia būti valdžioje ir turėti informaciją iš valdžios (...). Dalyvauti Vyriausybėje. Jie tikrai bus kokioje nors koalicijoje. Tuo neabejoju“, – „Žinių radijui“ teigė G. Kirkilas.„Viktoras sako, kad geriau būti opozicijoje, o jų jau išrinkti Seimo nariai sako, kad gali būti vienu ar kitu ministru“, – pridūrė jis.


Anot G. Kirkilo, „darbiečiai“ toli gražu nėra ta partija, kuri organiškai atsidurtų centro kairės koalicijoje.


„Darbo partija yra neabejotinai dešinioji populistinė partija, kuri naudoja kairiąją retoriką. Žinoma, kad tai yra partija, kuri neabejotinai gins verslo interesus, o žmonėms aiškins, kad labai rūpinasi pensijomis ir visais kitais dalykais“, – teigė ilgametis Seimo narys, po pastarųjų rinkimų nebegavęs dar vieno mandato parlamente.


Tačiau, akcentuoja „socialdarbietis“, Darbo partija sunkiai įsipaišytų ir centro dešinės koalicijoje, kurios lyderė, tikėtina, būtų Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.


„Konservatoriams bus sudėtinga suderinti pozicijas dėl užsienio politikos. Negirdėjau Darbo partijos pasisakymo dėl Astravo, dėl Baltarusijos, dėl santykių su Rusija. Jie šių klausimų vengia (...) Konservatoriams bus sudėtinga sudaryti nevertybinę, šiuo atveju, koaliciją“, – teigė G. Kirkilas, pridurdamas, kad vertybinės ir ideologinės dilemos Darbo partijos pasirinkimo neapsunkins.


„Darbo partija keliaus visur, kur tik bus valdžia. Tai, ką jie dabar sako, mano požiūriu, yra tik apsimetinėjimas“, – teigė G. Kirkilas.