R. Karbauskis: panaudos sutartis su Vilniaus savivaldybe dėl Lukiškių aikštės tikriausiai bus nutraukta

R. Karbauskis: panaudos sutartis su Vilniaus savivaldybe dėl Lukiškių aikštės tikriausiai bus nutraukta


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad, jo žiniomis, Vyriausybėje sudaryta darbo grupė siūlo nutraukti panaudos sutartį su Vilniaus savivaldybe dėl Lukiškių aikštės valdymo.


„Kiek aš žinau, tikriausiai bus nutraukta panaudos sutartis su Vilniaus miesto savivaldybe ir šios aikštės valdymas bus perduotas institucijai, tikriausiai Genocido centrui“, – „Žinių radijui“ teigė R. Karbauskis.


„Visi renginiai, galbūt ir žiemos ledo arena ten galės būti, bet tokių patyčių, kokias darė Vilniaus savivaldybė šią vasarą jau nebebus, nes Vilniaus savivaldybė paprasčiausiai nieko nebegalės toje aikštėje daryti“, – pridūrė jis.


R. Karbauskis akcentuoja, kad Vilniaus savivaldybė valstybei priklausančią Lukiškių aikštę iki šiol valdo pagal panaudos sutartį.


„Kiek man yra žinoma ir darbo grupės pasiūlymas yra panaikinti panaudos sutartį ir pabaigti šią istoriją su Vilniaus miesto valdymu. Tegul jie užsiima tikrais savo pliažais, tegul juos tvarko, tegul šiukšles surenka, tegul prižiūri ir t.t. Turi tikrai pakankamai daug vietų, pliažų, kur galėtų kultūrą gerinti ir plėsti, bet ne Lukiškių aikštėje“, – sakė R. Karbauskis.

REKLAMA


Rugpjūčio 1 d. įsigaliojo kontraversiškai vertinamas Lukiškių aikštės įstatymas, įtvirtinantis šios sostinėje esančios aikštės memorialinį statusą ir jos naudojimo principus.


Šis įstatymas, baigiantis Seimo sesijai, skubos tvarka buvo priimtas po to, kai Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus iniciatyva Lukiškių aikštėje buvo atidarytas diskusijas sukėlęs dirbtinis smėlio paplūdimys. Supiltu pliažu piktinosi ne tik valdantieji, bet ir konservatoriai bei kai kurie istorikai. Jų teigimu, aikštė, kurioje vyko tragiški įvykiai, nėra tinkama vieta tokioms pramogoms.


Priimtu įstatymu nustatyta, kad Lukiškių aikštė yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė. Pasak priimto įstatymo, aikštė turi būti formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais ir tvarkoma taip, kad būtų užtikrinta rimtis bei derama pagarba kovotojams žuvusiems už nepriklausomybę bei sukilėliams gyvybę paaukojusiems 1863–1864 m.


Taip pat įstatymu įtvirtinta, kad valstybės simbolį vaizduojantis monumentas Vytis kartu su įrengtu memorialu Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę aukoms atminti turės būti pagrindinis reprezentacinės Lietuvos aikštės akcentas.