Tikisi, kad apkalta R. Žemaitaičiui įvyks: jis klimpsta vis gilyn

Žygimantas Gedvila/BNS


Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas viliasi, kad apkalta antisemitiniais pareiškimais besišvaistančiam parlamentarui Remigijui Žemaitaičiui bus sėkminga, mat, prie specialiosios komisijos prisijungė ir opozicijos atstovai.


„Vis daugiau opozicijos frakcijų tai remia – anksčiau opozicija atsisakė deleguoti narius į komisiją. Vakar ta nuomonė pasikeitė“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė P. Saudargas.


„Toliau tęsiant tas pačias kalbas, Remigijus Žemaitaitis su ta pačia retorika sau tikrai nepadeda ir klimpsta vis gilyn. Manau, kad apkalta turėtų baigtis pašalinimu iš parlamento“, – nurodė jis, pridurdamas, kad karo Izraelyje įvykiai keičia ne tik opozicijos, bet ir kitų šalies politikų pozicijas.


Antradienį Seimas pritarė specialiosios apkaltos komisijos prašymui skirti daugiau laiko įvertinti naujausius parlamentaro R. Žemaitaičio pasisakymus po „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį. Komisijos sudėtį papildė ir trys opozicinių frakcijų atstovai – „darbietis“ Viktoras Fiodorovas, socialdemokratė Dovilė Šakalienė ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas.


R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais ne kartą papiktino tarptautinę bendruomenę. Politikas apkaltino žydus esą vykdžius „lietuvių holokaustą“, viešai dalinosi antisemitiniais pareiškimais.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)