Nuo birželio griežtėja paspirtukų eismas Vilniuje

Nuo birželio griežtėja paspirtukų eismas Vilniuje


Trijose sostinės gatvėse nuo birželio 1 d. bus uždraustas paspirtukų eismas, praneša Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas. Jis sako, kad pokyčiais paspirtukų naudojime siekiama sutvarkyti chaosą ir „bardakėlį“ mieste.


„Kai pradėjome darbą šioje administracijoje minėjome, kad norime šiek tiek chaosą ir bardakėlį Vilniaus mieste sutvarkyti ir kartu tiek su dalinimosi platformomis, tiek su judumo specialistais, parengėme paketą priemonių”, – antradienį žurnalistams teigė A. Bužinskas.


„Trijose gatvėse mes uždrausime paspirtukų eismą. Viena gatvė yra Vilniaus g., kita Savičiaus g., trečia – Pilies g. Nuo birželio 1 d. šios gatvės bus suženklintos, dalinimosi platformose bus padaryta, kad paspirtukai tose gatvėse judėti negalėtų. Suprantame, kad ženklai ir draudimas savaime neuždraus žmonėms su privačiais paspirtukais važiuoti, tai irgi darysime informacinę kampaniją ir informuosime žmones, kad ten važiuoti nelabai galima”, – aiškino jis.

REKLAMA


Savivaldybės atstovas taip pat pažymėjo, kad centrinėje miesto dalyje ir ant tiltų maksimalus greitis paspirtukams mažinamas iki 12 kilometrų per valandą, taip pat per vasaros laikotarpį atsiras specialios parkavimo vietos paspirtukams.


„Žadame įgyvendinti, kad per šią vasarą yra dedikuotos parkavimo vietos paspirtukams. Pradžioje tai apims centrinę miesto dalį, Senamiestį, dalį Naujamiesčio ir dalį Šnipiškių. Esmė yra ta, kad paspirtuką numesti bet kur ir priparkuoti nebebus galima, bus sužymėtos konkrečios vietos ir tik ten dalinimosi platformų naudotojai galės paspirtukus pastatyti”, – sakė jis.


Galiausiai A. Bužinskas tikino, kad ant paspirtukų taip pat atsiras identifikaciniai numeriai, padėsiantys atrasti konkrečius žmones, kurie padarė eismo pažeidimus su minėta transporto priemone.


„Ant paspirtukų atsiras identifikaciniai numeriai ir konkretų paspirtuką bus galima identifikuoti. Nes matome nemažą žmonių skundų kiekį, kurie atsiunčia užfiksuotus pažeidimus, greičio arba nesaugus naudojimo, bet mes žmogaus identifikuoti negalime. Identifikaciniai numeriai padės aiškiai žinoti, kur, koks konkretus žmogus tą paspirtuką naudojo”, – aiškino administracijos direktorius.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 38 (2023)

    Savaitė - Nr.: 38 (2023)

Daugiau >>