M. Dubnikovas: investicijos į žaliąją energetiką reikalingos, bet tai gali tapti kitos krizės šaltiniu

M. Dubnikovas: investicijos į žaliąją energetiką reikalingos, bet tai gali tapti kitos krizės šaltiniu


Ekonomistas Marius Dubnikovas kalbėdamas apie galimas ateities energetikos krizes teigia, kad per didelis investavimas į žaliąją energetiką gali sukelti krizinių periodų.


Pasak jo, nors šis sektorius dabar yra matomas kaip išsigelbėjimas nuo energetikos ir aplinkos krizių, greitas žaliosios energetikos plėtimasis turės savo neigiamas pasekmes.  


„Žinau dar vieną krizę kuri garantuotai bus. Per didelės investicijos į žaliąjį kursą taip pat bus krizės šaltinis. Dabar mes pakniubtomis sprendžiame problemą ir ateis ta diena, kai šis sektorius patirs milžinišką krizę.


Į ji per daug investuota, per daug žmonių bus įtraukta ir jų kažkuriuo momentu ten nebereikės. Čia bus sekanti krizė“, – ketvirtadienį Vilniuje vykstančiame žaliajai ekonomikai, energetikai ir transportui skirtame „GreenTech Vilnius“ forume tvirtino M.Dubnikovas.


Ekonomistas pridėjo, kad žaliosios energetikos sektoriaus įmonėms reikalingas geresnis planavimas ir atsižvelgimas į galimas ateities technologijas ir metodus.


„Kas čia yra svarbiausia, tai kad investicijos yra reikalingos. Bet jos turi būti labai pasvertos ir reikia daugiau modeliuoti kaip įmanoma toliau į priekį, kokios vis tik naujos technologijos ir kokie būdai bus ateityje kuriais bus galima naudotis ir spręsti.


Nes kol kas mes sprendžiame tik pagal dabar matomą krizę ir sprendžiame tik tokiais būdais, kokius turime“, – aiškino jis.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)