Į ką Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuos 1 mlrd. eurų

Į ką Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuos 1 mlrd. eurų


Ekonomikos ir inovacijų ministerija ketina skirti apie milijardą eurų verslo finansavimui, pranešė ministrė Aušrinė Armonaitė.


„Šiais ir kitais metais iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos valdomų įvairių fondų į Lietuvos ekonomiką bus investuotas 1 mlrd. eurų“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė ji.


Anot ministrės, lėšos bus skiriamos trims prioritetinėms kryptims: inovacijoms ir verslo investicijoms 365 mln. eurų, ekonomikos transformacijai į neutralią klimato kaitai 268 mln. eurų, o verslo ir valstybės skaitmenizacijai dar 320 mln. eurų.


„Suprantame, kad dabar kartais gal ir sunku kalbėti apie plėtrą, nes pastebime ekonomikos lėtėjimą, bet yra sričių, kurios auga labai sparčiai. Valstybė neturi nustoti į jas investuoti“, – komentavo A. Armonaitė.


Iki šių metų pabaigos tikimasi paskelbti kvietimų finansinei paramai net už 40 procentų visos šios sumos.


Verslo, inovacijų ir investicijų srityje bus kryptingai siekiama aukšto tikslo – išlaidas moksliniams tyrimams ir plėtrai iki 2024 metų padidinti iki 1,5 proc. BVP. Iki 2023 metų pabaigos bus paskelbta MTEP veikloms skirtų kvietimų už beveik 144 mln. Eur.

REKLAMA


Ministerijos teigimu, daug dėmesio bus skiriama startuoliams ir veikiantiems verslams kuriant įrankius, kurie jiems leis lengviau persertifikuoti savo produktus, pasiekti įvairius jiems skirtus finansinius šaltinius, akceleravimo programas, veiklos optimizavimo priemones ir pan. Tam numatoma kvietimų už beveik 60 mln. Eur.


Ir toliau kryptingai bus dirbama siekiant diversifikuoti rinkas ir pritraukti naujų investuotojų. Šioms finansinėms priemonėms numatoma 120,5 mln. Eur. Investicijos į darbuotojų įgūdžių ir gebėjimų ugdymą sieks 15 mln. Eur.


Skaitmenizacijos srityje daugiausia dėmesio bus skiriama naujoms ir esamoms skaitmeninėms paslaugoms verslui ir gyventojams kurti ir tobulinti. Bus plečiamos teikiamos e. paslaugos, daugiau jų bus pritaikyta specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, taip pat numatoma skatinti atvirų duomenų naudojimą. Tam bus pradėtas taikyti įvairių priemonių paketas, kurio bendra vertė sieks 165 milijonus eurų.

REKLAMA


Siekiant didesnio duomenų saugumo, bus tęsiamas valstybinių IT išteklių centralizavimas – tam numatyta 95 mln. Eur. Taip pat bus pradėta kurti lietuvių kalbos išteklius, reikalingus dirbtinio intelekto sprendimams (35 mln. eurų), numatoma skatinti e. komercijos modelių naudojimą (12 mln. eurų) ir kt.


Žaliosios ekonomikos srityje didžioji dalis lėšų bus skirta investiciniams projektams, orientuotiems į atsinaujinančius energijos išteklius, atsisakant iškastinio kuro naudojimo, taip pat veiklai efektyvinti. Tai sudarys daugiau nei 170 mln. Eur.


Smulkiajam ir vidutiniam verslui numatoma 13 mln. eurų, kuriuos jis galės panaudoti tvariai pramonės transformacijai, aplinkai palankiems produktams ir technologijoms kurti. Energijos efektyvumo auditams atlikti numatoma 35 mln. Eur.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 47 (2022)

    Savaitė - Nr.: 47 (2022)