P. Saudargas: nemačiau, kad I. Šimonytė rodytų ambicijas tapti konservatorių pirmininke

P. Saudargas: nemačiau, kad I. Šimonytė rodytų ambicijas tapti konservatorių pirmininke


Konservatorių vadinamojo partijos krikdeminio sparno lyderis Paulius Saudargas teigia, kad bent jau kol kas galimų kandidatų į TS-LKD pirmininkus gretose nemato premjerės Ingridos Šimonytės. Pasak jo, iki šiol jis nepastebėjo premjerės ambicijų tapti naująja partijos vedle.


Konservatoriams pirmininkaujantis Gabrielius Landsbergis praėjusią savaitę teigė matąs „besirikiuojančius kandidatus“ užimti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovo kėdę. Antrą kadenciją partijai vadovaujantis politikas tikino, kad artimiausiuose rinkimuose pats į pirmininko postą nebekandidatuos.


„Tai yra gerbiamos Ingridos apsisprendimas. Aš tokių ženklų nemačiau, kad ji rodytų ambicijas tapti partijos pirmininke. Dar dveji metai, dar daug vandens nutekės“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė parlamentaras P. Saudargas.  


O vienas iš žingsnių, rodančių, kad premjerė galvotų apie partijos pirmininkės postą, būtų jos oficialus prisijungimas prie konservatorių per artimiausius metus. Daugiau nei dešimtmetį su TS-LKD dirbanti I. Šimonytė iki šiol nėra partijos narė.

REKLAMA


P. Saudargo teigimu, TS-LKD  nepriklausantis narys negali kandidatuoti į partijos pirmininkus. Be to, pažymi jis, siekiant pretenduoti į partijos vadovybės pozicijas reikia bent metus priklausyti politinei struktūrai.


„Į bet kokias valdančiąsias struktūras tu negali be metų laikotarpio kandidatuoti“, – sakė P. Saudargas.


Konservatorių partijos pirmininko rinkimai turėtų vykti po 2024 m. Seimo rinkimų.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 47 (2022)

    Savaitė - Nr.: 47 (2022)