V. Blinkevičiūtė kritikuoja atostogaujančius ministrus: žmonėms galvojant apie išgyvenimą, ministrams svarbiausia pailsėti

V. Blinkevičiūtė kritikuoja atostogaujančius ministrus: žmonėms galvojant apie išgyvenimą, ministrams svarbiausia pailsėti


Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė kritikuoja atostogaujančius Ministrų kabineto narius. Politikė teigia nesuvokianti šio, anot jos, neatsakingo sprendimo, mat, pažymi V. Blinkevičiūtė, žmonėms dėl infliacijos galvojant apie išgyvenimą, ministrai ilsisi nepriiminėdami sprendimų.


„Taip, kaip dabar elgiasi Vyriausybė, aš tikrai vertinu labai neigiamai. Pati išdirbau bene aštuonerius metus ministre ir tiesiog neprisimenu, kad Vyriausybės posėdžiai nevyktų, kad ir atostogų piko metu. Taigi visą tai galima susiplanuoti labai normaliai, kad būtų kvorumas, kad ministrai pasiskirstytų atostogas taip, kad darbas Vyriausybėje nenutrūktų ir galėtų vykti.


O dabar man visai nesuprantama. Tai iš tikrųjų vertinu kaip didelį neatsakingumą ar nesupratimą, ar, kita vertus, esamos situacijos valstybėje nesuvokimą“, – penktadienį „Žiniui radijui“ sakė V. Blinkevičiūtė.


„Iš tikrųjų ir ruduo laukia sudėtingas, ir infliacija, ir kainos didžiulės, ir žmonės kiekvieną dieną galvoja apie išgyvenimą, bet Vyriausybė galvoja, kad jai dabar svarbiausia pailsėti nepriimant jokių sprendimų. Arba iš kitos pusės iš tikrųjų nėra ką priiminėti, nes niekas nedirba Vyriausybėje taip, kad būtų galima priiminėti posėdžio metu vienus ar kitus sprendimus“, – pridūrė ji.

REKLAMA


Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio premjerė Ingrida Šimonytė ketina atostogauti. Ministrę pirmininkę atostogų metu pavaduos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.


Taip pat kitą savaitę planuoja atostogauti ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kultūros ministras Simonas Kairys, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė bei finansų ministrė Gintarė Skaistė.


Kritiškai vertina G. Landsbergio sprendimą pasveikinti N. Pelosi vizitą į Taivaną


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė skeptiškai vertina užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sprendimą viešai pasveikinti JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitą į Taivaną.


Politikė ragina ministrą prieš priimant panašius sprendimus labai gerai pagalvoti ir įsivertinti, kokią jie įtaką turės Lietuvos žmonėms.


„Galima pasveikinti N. Pelosi vizitą į Taivaną, galima to nedaryti, nei viena ES valstybė tokių dalykų nedarė. Bet, aišku, čia dabar užsienio reikalų ministras ieško tų palaikytojų ir pasiteisinimo apskritai dėl jo užsienio politikos dėl Taivano, atstovybės pavadinimo iškilusių problemų ir t.t.“, – „Žinių radijui“ teigė V. Blinkevičiūtė.

REKLAMA


Socialdemokratų lyderė mano, kad prieš priimdamas panašius sprendimus užsienio reikalų ministras turėtų gerai apgalvoti ir įsivertinti savo sprendimų pasekmes.


„Tai man susidaro įspūdis, kad tokia nebranda užsienio politikoje neatneša jokių gerų dalykų. Ir tų klaidų per tą laikotarpį yra ganėtinai daug. Tai gal reikėtų pirma iš tikrųjų apgalvoti, pasitarti, padiskutuoti ir tada priimti vienokius ar kitokius sprendimus. Nes jie iš tikrųjų svarbūs ir atsiliepia Lietuvos žmonių gyvenimo kokybei ir tokie neapgalvoti išsišokimai tikrai jokios naudos niekam absoliučiai neatneša“, – sakė LSDP lyderė.


JAV Atstovų Rūmų pirmininkė N. Pelosi antradienį vakare nusileido Taivane, nepaisydama kelias dienas skambėjusių vis griežtesnių Kinijos perspėjimų, dėl kurių įtampa tarp dviejų pasaulio supervalstybių smarkiai išaugo.


Reaguodamas į N. Pelosi vizitą Taivane, Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis išreiškė optimistinę viltį, kad jos pavyzdžiu netrukus paseks kiti laisvės ir demokratijos gynėjai.


„Dabar spikerė N. Pelosi gerokai plačiau pravėrė duris į Taivaną. Esu tikras, kad netrukus pro jas įžengs ir kiti laisvės ir demokratijos gynėjai“, – savo tviterio paskyroje parašė jis.Daugiau >>