S. Skvernelis negaili kritikos valdantiesiems dėl Kaliningrado tranzito klausimo: turime bravūrišką užsienio politikos dalį

S. Skvernelis negaili kritikos valdantiesiems dėl Kaliningrado tranzito klausimo: turime bravūrišką užsienio politikos dalį


Ekspremjeras Saulius Skvernelis toliau tvirtina, kad tam tikrų prekių tranzito į Kaliningradą draudimas per Lietuvos teritoriją buvo valdančiųjų klaida ir interpretacija.


„Eilinį kartą, matyt, buvo pasinaudota situacija ir suinterpretuotas vienoks ir kitoks sprendimas ir jis tiesiog iššautas nekomunikuojant“, – „Žinių radijui“ penktadienį sakė S. Skvernelis. 


„Laikas bėga, o į klausimus, kurie buvo iškelti, atsakymų į juos nėra. Dabar matome jau reakcijas iš Europos Komisijos, iš Europos sostinių. Tai visgi Lietuvos interpretacija – reikia eilinį kartą tai pripažinti. Tai yra vėlgi išsišokimas iš bendros ES politikos ir, matyt, EK priims vienokį ar kitokį sprendimą“, – pažymėjo opozicinės partijos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas.


S. Skvernelio neįtikina valdančių pateiktas situacijos aiškinimas ir argumentai, kad laikyseną dėl sankcionuotų prekių tranzito per Lietuvos teritoriją pakeitė Europos Komisija. Anot jo, kalta būtent Lietuvos dešiniųjų valdžia, kuri šiuo atveju tik dar kartą parodė vykdomos užsienio politikos „bravūriškumą“.


„Tai klausimas, kuris eilinį kartą parodė, kaip kad buvo situacija su Taivanu, su Kinija. Nieko nepadarysi... Kai kuriais atvejais turime bravūrišką užsienio politikos dalį“, – apibendrino parlamentaras.

REKLAMA


Birželio 17 d. įsigaliojus ES sankcijoms, Lietuva apribojo plieno bei juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą. Kaip tvirtina atsakingos institucijos, šis Lietuvos valdžios institucijų draudimas sankcionuotas prekes gabenti į Kaliningradą yra grįstas ES sankcijomis, numatytomis dar pavasarį. Tuo metu Rusija tranzito į Kaliningradą sustabdymą laiko neteisėtu ir beprecedenčiu bei pagrasino atsaku, turėsiančiu poveikį visiems Lietuvos gyventojams.


Ketvirtajame ES sankcijų pakete numatoma, kad nuo liepos 10 d. ES teritorija į Rusijos teritoriją bus draudžiama gabenti cementą, alkoholį, įvairias prabangos prekes, o nuo rugpjūčio 10 d. – anglį ir kitą kietąjį iškastinį kurą iš Rusijos arba eksportuojamos Rusijos.


Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį teigė, kad Lietuva tęs ketvirtojo ES sankcijų Rusijai paketo įgyvendinimą ir stabdys kitų sankcionuojamų prekių tranzitą iš Rusijos į Kaliningradą nuo liepos 10 d. kai jos įsigalios.

REKLAMA


Anot jos, „Lietuvos geležinkelių“ klientai – Rusijos pervežėjai – apie numatomus apribojimus informuoti.


„Pervežėjai informuoti, kad nuo liepos 10 d. įsigalioja tam tikros reglamento nuostatos dėl sankcijų ir kad užtikrintų, kad tas krovinys po tos datos nebūtų kraunamas“, – Seime kalbėjo I. Šimonytė.Daugiau >>