A. Anušauskas apie Rusijos raginimus atšaukti sankcijas: tegul nesvaigsta

A. Anušauskas apie Rusijos raginimus atšaukti sankcijas: tegul nesvaigsta


Maskvos grasinimų, kad neatšaukus Rusijai pritaikytų sankcijų gali kilti pasaulinė maisto krizė, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas nelaiko rimtais. Pasak jo, Kremlius veikiausiai nesupranta sankcijų taikymo principų.


„Rusija matyt nesupranta padėties sudėtingumo ir nesupranta, kaip sankcijos priimamos ir atšaukiamos. Nebus tokių sprendimų ir dabar, ir artimiausiu metu, tol, kol Rusija nenutrauks savo agresijos ir nepasitrauks iš Ukrainos teritorijos, neatlygins padarytų nuostolių“ , – ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė A. Anušauskas.


„Paprastais žodžiais tariant: tegul nesvaigsta“, – pridūrė ministras.


Rusijos užsienio reikalų viceministras Andrejus Rudenka trečiadienį pareiškė, jog tarptautinės sankcijos, įvestos Maskvai dėl jos karo Ukrainoje, turi būti panaikintos siekiant išvengti pasaulinės maisto krizės.


„Maisto problemos sprendimas reikalauja visapusiško požiūrio, įskaitant sankcijų, kurios buvo įvestos Rusijos eksportui ir finansiniams sandoriams, panaikinimą“, – Rusijos naujienų agentūrų išplatintame komentare sakė A. Rudenka.


Vien Rusijai ir Ukrainai tenka 30 proc. pasaulinės kviečių pasiūlos. Jungtinės Tautos ragina Rusijos valdžią leisti išvežti grūdus, įstrigusius Ukrainos uostuose dėl Maskvos karinės kampanijos.


Daugiau >>