A. Dulkys: suvaldyti situaciją padėtų bendradarbiavimas tarp regionų

A. Dulkys: suvaldyti situaciją padėtų bendradarbiavimas tarp regionų


Siekiant išvengti sveikatos apsaugos išteklių trūkumo skirtinguose miestuose, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ragina regionus vienytis. Anot jo, bendradarbiauti vertėtų visoms regioninėms gydymo įstaigoms.


„Virusas mus pajėgus išgaudyti po vieną (...), tačiau suvieniję savo organizacines pajėgas, visus regionus kartu, mes esame pajėgūs užtikrinti visų pagrindinių paslaugų teikimą“, – žurnalistams spaudos konferencijoje ketvirtadienį teigė A. Dulkys.


Ministro teigimu, kol kas sveikatos apsaugos išteklių įstaigose netrūksta, tačiau norint, kad taip ir išliktų, reikia organizuoti darbą kartu.  


„Šiandien galiu patikinti, kad pagal tai, kokius išteklius turi nacionalinė sveikatos apsaugos sistema, gyventojams sveikatos paslaugos dar gali būti teikiamos visa pagrindine didžiąją dalimi, bet tam mums reikia kartu organizuoti darbą“, – sakė ministras.


Ministro teigimu, jau yra siūlymų, kaip būtų sukurti bendrą mechanizmą, koordinuojantį regionus.

REKLAMA


„Galima galvoti, kaip įgalinti reabilitacijos ligonines. Tarkim, paskutines 2-3 dienas pacientas jau galėtų būti perkeltas į reabilitacinę ligoninę, bet ne į pagrindinę gydymo įstaigą“, – sakė A. Dulkys.


„Be to, galbūt galėtų Lietuvos mastu veikti tam tikros mobilios grupės tarp regionų, padedančios viena kitai“, – apie galimus bendradarbiavimo sprendimus kalbėjo ministras.


Anot A. Dulkio, situaciją galėtų pagerinti ir ligonių perkėlimas į mažesnį krūvį turinčias regionų gydymo įstaigas.  


„Šiandien mes turime tokių regioninių mažesnių įstaigų, kurios šiuo metu nėra užkrautos ir jos galėtų priimti dalį ligonių. Taip joms nereikėtų stabdyti paslaugų“, – sakė ministras.


Santaros klinikose lovų užimtumas viršija 80 proc.


Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius teigia kad kol kas Vilniaus regione ir toliau fiksuojamas COVID-19 atvejų augimas. Vis tik klinikų vadovas atkreipia dėmesį, kad per pastarąją parą užimtų COVID-19 lovų skaičius šiek tiek sumažėjo.

REKLAMA


„Kol kas mes Vilniaus regione turime kovidinių atvejų augimą ir kalbant apie Santaros kliniką, tai aktyvių kovidinių lovų yra daugiau, kaip 100 ir jų užimtumas viršija 80 proc.“, – informuoja F. Jankevičius, akcentuodamas, kad panašus COVID-19 lovų užimtumas yra fiksuojamas ir Vilniaus regione.


F. Jankevičius taip pat teigia, kad reikiamomis apsaugos priemonėmis Santaros klinikos yra apsirūpinusios


„Santaros klinikose kaupiamos viso regiono atsargos, asmens apsaugos priemonių, kaukių, pirštinių, tai šitoje vietoje turime pakankamai prisikaupę ir nemanau, kad turėsime stygių. Bet visko gali atsitikti ir mes turime būti pasiruošę“, – sakė jis.


LSMU Kauno klinikos rezervinių lovų dar turi


Savo ruožtu LSMU Kauno klinikų vadovas Renaldas Jurkevičius džiaugėsi, kad situacija Kauno klinikose kol kas valdoma.


„Kauno klinikose esame nesustabdę jokių paslaugų ir net nesumažinę pacientų kiekių, tai tikimės, kad artimiausiu metu pavyks mums ir toliau išlaikyti“, – vylėsi R. Jurkevičius.


„Šiandieną mes turime apie 60 proc., skaičiuojant pacientais, praėjusių metų piko ligoninėse. Tai COVID-19 lovų rezervo mes turime“, – pridūrė jis,


Vis tik jis atkreipia dėmesį, kad yra daugybė kitų galimybių, kaip COVID-19 lovas išnaudoti efektyviau.


„Tai yra klinikiniai kiekvienos savaitės pacientų aptarimai su mūsų profesoriais, ne Kauno klinikose gulintiems pacientams. Tai džiaugiamės, kad šią savaitę prie tų aptarimų prisijungė ne tik Kauno krašto ligoninės, bet ir Alytus, Lazdijai, Druskininkai, Varėna. Tai duoda ir geresnius pacientų išgyvenamumo rezultatus. O taip pat nereikia pacientų tiek transportuoti į centrus“, – atkreipė dėmesį jis.R. Jurkevičius taip pat tikina, kad kol kas nėra jokių signalų, kad ir atraminėse miesto ligoninėse trūktų deguonies aparatų ar kitų priemonių. Vis tik LSMU Kauno klinikų vadovas pripažįsta, kad pastaruoju metu ligoninių personalui tenka dideli krūviai.


„Personalui nėra lengva, kaip visada, bet skirtingai nuo praeitų metų turbūt turime puikią žinią, kad didžioji dalis personalo yra paskiepyti. Ir jeigu praeitais metais panašiu metu gruodžio mėnesį mes kiekvieną dieną turėjome po 20–30 užsikrėtimų personalo tarpe, šiandieną turime pavienius atvejus“, – sakė Kauno klinikų vadovas.


„Tai tikrai manau, kad su personalu šio piko metu visoms ligoninėms tvarkytis yra ženkliai lengviau“, – pridūrė jis.