V. Čmilytė-Nielsen pasakė, ar Lietuva seks Latvijos pavyzdžiu įvesti karantiną

V. Čmilytė-Nielsen pasakė, ar Lietuva seks Latvijos pavyzdžiu įvesti karantiną


Latvijai nusprendus nuo ketvirtadienio keturioms savaitėms įvesti karantiną, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad Lietuvai svarstyti panašius ribojimus yra per anksti.


„Manau, kad apie tai anksti kalbėti. Mes turime tas priemones, kurias šiandieną svarstysime Seime ir, manyčiau, kad pirmiausiai turėtume išbandyti jas“, – žurnalistams Seime teigė V. Čmilytė-Nielsen.


Seimo pirmininkė atkreipia dėmesį, kad Lietuva šiandien yra viena iš tų Europos šalių, kur COVID-19 ribojimai yra pakankamai švelnūs. Tačiau, pasak jos, visgi tam tikrų priemonių yra būtina imtis.


„Tam tikrų priemonių, žinoma, mes turime imtis. Mokami testai darbuotojams, kurie turėdami galimybę pasiskiepyti, raginami pasiskiepyti vis dėlto priima kitą sprendimą, manau, yra viena iš tų priemonių, kuri yra pasverta. Ir tikiuosi, kad šiandieną Seimas jam pritars“, – sakė ji.


Seimas antradienį turėtų apsispręsti dėl Vyriausybės teikiamų Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų priėmimo, kuriomis siūloma, kad dėl COVID-19 profilaktiškai testuotis privalantys darbuotojai tai darytų savo lėšomis.


Sveikatos apsaugos ministerija siūlo, kad Seimui pritarus šis pakeitimas įsigaliotų nuo gruodžio 1 d.