Iš sostinės gatvių ir kiemų išvežta tūkstančiai tonų smėlio

Iš sostinės gatvių ir kiemų išvežta tūkstančiai tonų smėlio


Kovo mėnesį iš Vilniaus gatvių ir kiemų išvežta 20 tūkst. tonų (1700 sunkvežimių) smėlio. Kaip rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime, darbai šiemet vyko greičiau ir efektyviau: per mėnesį buvo nuvalyta apie 500 km gatvių, surinkta daugiau 12,5 tūkst. tonų smėlio, iš kiemų - 7,5 tūkst. tonų. Gatves valė daugiau kaip 300 mašinų, 10 jų - visiškai nauja daugiafunkcė vakuuminė technika.


Miestą tvarkančios įmonės pirmiausiai išvalė magistralines gatves ir gatves, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas. Darbai buvo atliekami ir nakties ar ne piko valandomis dieną, kad mieste nesusidarytų automobilių spūstys.


Atėjus šiltajam vasaros sezonui, reprezentacinės miesto gatvės, kurių plotas siekia apie 95 tūkst. kv. metrų, bus valomos drėkinant 4-5 kartus per mėnesį.


Pastebėjus vis dar likusio neišvežto smėlio nuo gatvių ar iš kiemų, vilniečiai kviečiami apie tai pranešti savivaldybei.

REKLAMA


Vilniaus savivaldybė už daugiau kaip 2,2 mln. eurų įsigijo 10 naujų daugiafunkcių gatvių valymo mašinų, turinčių naujausios technologijos „Euro 6“ emisijos standarto variklius, atitinkančius griežtus aplinkosaugos reikalavimus.


„Sostinės gatvės bus valomos efektyvia neteršiančia aplinkos įranga: 3 mašinos valys lietaus nuotekų kanalizavimo šulinius ir šulinėlius, o 7 - dar turės papildomą įrangą ir sniegui valyti, barstyti druskų mišinius, todėl bus eksploatuojamos bet kokiu metų laiku“, - Vilniaus savivaldybės pranešime cituojamas sostinės vicemeras Linas Kvedaravičius.


Naujos gatvių valymo mašinos, prieš pradėdamos valyti nešvarumus, susikaupusias sąšlavas ar druskas, sudrėkina valomą paviršių ir tokiu būdu užkerta kelią į orą kylančioms dulkėms.


Visi valomi nešvarumai ir šiukšlės vakuuminiu būdu sutraukiami į tam skirtą talpą, o viduje esantys filtrai užtikrina, kad talpoje esantys nešvarumai nepateks atgal į aplinką su išpučiamu oru. Esant poreikiui, šios mašinos gali surinkti ir didesnių gabaritų šiukšles. Įvairaus dydžio gatvių valymo mašinos galės dirbti siaurose gatvėse ir kiemuose, valyti šaligatvius ir dviračių takus, greito eismo gatves.


Pirmosios penkios mašinos į sostinės gatves išriedėjo kovą, likusios 5 - balandžio-liepos mėnesiais.