Hario Poterio autorė J. K. Rowling išleido kalėdinę knygą vaikams

Hario Poterio autorė J. K. Rowling išleido kalėdinę knygą vaikams


Knygų serijos apie Harį Poterį autorė, rašytoja J.K. Rowling antradienį išleido savo pirmąją kalėdinę knygą vaikams, kurią parašyti įkvėpė karantinas ir jos sūnaus Davido mylimi pliušiniai žaisliniai paršeliai.


„Kalėdų paršelis“ (The Christmas Pig) – tai istorija apie „paklydimą ir suradimą, apie meilę ir buvimą mylimam, apie tai, kas pasilieka su mumis ir kas mus palieka“, – sakė rašytoja laikraščiui „The Sunday Times“.


„Taip pat ji – apie viltį ir ištvermę“, – pridūrė 56 metų J. K. Rowling.


Knygos idėja kilo iš pliušinio žaisliuko – paršelio, kuris buvo mėgstamiausias jos sūnaus žaislas nuo tada, kai jis buvo mažas, bet kurį jis vis paslėpdavo ir pamesdavo.


Autorė nupirko lygiai tokį pat žaislą tam atvejui, jei pirmasis vis dėlto dingtų ir nebeatsirastų, tačiau sūnus netrukus jį rado ir paskelbė, kad jiedu yra broliai.


„Originalusis paršelis dabar yra labai susidėvėjęs ir sulamdytas, – pasakojo ji. – O antrasis vis dar atrodo beveik naujas, kaip ką tik nupirktas. Jis niekada nebuvo mylimas taip pat stipriai, nebuvo apgaubtas ta keista galia, kurią vaikystėje suteikiame mylimiems žaislams. Taigi vieną dieną susimąsčiau apie tai, ką reiškia būti pakaitalu“.

REKLAMA


Milijoniniais tiražais išleistų knygų autorės galvoje ši idėja kirbėjo jau beveik dešimtmetį, tačiau priverstinis užsidarymas namie per pandemiją suteikė jai postūmį pagaliau parašyti knygą.


„Pirmą kartą mintis kilo dar 2012 metais, ir pagaliau užbaigiau rašyti praėjusiais metais, kai pandemija vis dar siautėjo ir neįprastai aiškiai suvokiau žmogiškojo ryšio poreikį, – sakė ji. – Manau, kad būtent todėl rašydama ją vis įsivaizdavau, kad ji bus skaitoma garsiai, to niekada nedariau rašydama jokią kitą knygą“.