Neabejingiems technikos stebuklams – įkvepiančios „Ferrari“, „Harley Davidson“ ir klasikinių automobilių aukso amžiaus istorijoms

Neabejingiems technikos stebuklams – įkvepiančios „Ferrari“, „Harley Davidson“ ir klasikinių automobilių aukso amžiaus istorijoms


Leidykla „Briedis“ Vilniaus knygų mugėje nustebins knygų naujienomis. Viena tokių – albuminių knygų kolekcija, skirta tiems, kurie neabejingi technikos stebuklams ant dviejų ir keturių ratų. Kokybiškos nuotraukos, įdomios istorijos, keisti faktai ir išsamūs techniniai duomenys leis skaitytojui pasinerti į kelionę laiku, žvelgiant į rinktinius automobilių bei motociklų modelius.


„FERRARI. Legenda iš arti“ (aut. Saverio Villa)

Nereikia būti automobilių gerbėju, kad žinotum ir dievintum „Ferrari“, nes „Ferrari“ – tai daugiasluoksnis mitas, kuriame susipina fundamentali keturių ratų idėja, mechanikos evoliucija, automobilių dizainas ir kultūra, automobilių lenktynių istorijos aušra ir – visų svarbiausia – pasakojimai apie daugybę žmonių, vedusių šuoliuojantį žirgą į šlovę. Šioje knygoje ne tik pristatoma legendinio automobilių gamintojo istorija, bet ir pateikiami svarbiausių Maranelo mieste pagamintų modelių trimačiai maketai, analizė ir techninių duomenų lapai su gausybe iliustracijų.


„Ferrari“, pradėjusi veiklą baigiantis Antrajam pasauliniam karui, iš pradžių tebuvo maža entuziastų vadovaujama provincijos įmonė, bet ilgainiui pavirto pasauliniu fenomenu. Būtent dėl šios priežasties į knygą įtrauktas skyrius apie neužmirštamas Maranelo asmenybes ir „Ferrari“ istoriją Formulės-1 lenktynėse, iš esmės prisidėjusią ir vis dar prisidedančią prie šuoliuojančio žirgo mito.

REKLAMA


Tokio išsamaus darbo rezultatas – knyga, vedanti skaitytoją į žavingą kelionę po variklių, lenktynių, smagių pasakojimų ir išskirtinių asmenybių biografijų pasaulį.


Iš italų kalbos vertė Mantas Tamulevičius


„Klasikinių automobilių aukso amžius“ (aut. Sebastiano Salvetti)

Yra automobilių, kurie pasirodė ir nugrimzdo į užmarštį, nes juos užgožė daugybė naujų modelių. Tačiau yra ir tokių technikos perliukų, kurie įėjo į istoriją ir net mūsų laikais kelia susižavėjimą automobilių entuziastams. Šie išskirtiniai modeliai tapo automobilių pramonės orientyrais, tobulinant kėbulo dizainą, gerinant techninius parametrus ir siekiant visus pakerėti.


Nuo XX a. pradžios iki 7-ojo dešimtmečio pabaigos gaminti klasikiniai automobiliai atspindi šlovingiausius ir puikiausius keturračių transporto priemonių gamybos laikus, kai galėjo pasireikšti kūrybingumas bei inžinerinė pažanga. Jie žymėjo automobilių pramonėje vykusius perversmus ir amžiams išliks istorijoje.

REKLAMA


Automobilis yra ne vien transporto priemonė, bet ir iššūkis. Iššūkis konstruktoriams, dizaineriams, vairuotojams ir automobilių entuziastams. Jis yra epochų variklis. Tai – pats gyvenimas. Iš paprasčiausių vežimų automobiliai virto tikromis svetainėmis ant ratų, skirtomis tų laikų elitui. Jie įkūnijo ne tik optimizmą bei troškimą eksperimentuoti, vystytis, bet ir virto tikromis legendomis, į kurias žiūrėta su pagarba, kurias imta kopijuoti vėlesniais metais.


Iš anglų kalbos vertė Algis Malickas.


„HARLEY-DAVIDSON. Legenda iš arti“ (aut. Pascal Szymezak)

Istoriją lemiantys motociklai, tapę Amerikos kultūrinio paveldo dalimi. Kai septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje rinką užtvindė motociklai iš Japonijos, prekės ženklas „Harley-Davidson“ vos nesužlugo. Tačiau devintojo dešimtmečio pabaigoje pasirodęs naujasis aliumininis variklis „Evolution“ pasiteisino ir „Harley-Davidson Company“ tapo itin pelninga motociklų gamintoja, įtvirtinusia savo vardą ir kurdama vis modernesnius motociklus.


Knygoje „Harley-Davidson. Legenda iš arti“ pasakojama apie šiuos Milvokyje pagamintus motociklus ir supažindinama su 50 kultinių modelių – nuo pirmojo 1903 m. pasirodžiusio vieno cilindro iki šiuolaikinių, galingų V-Twin serijos, kurie tęsia šią legendinių motociklų istoriją.


Vairuoti „harlį“ ir bet kurį kitą motociklą – du visiškai skirtingi dalykai. Vairuoti „harlį“ – tai užmegzti ryšį su motociklu, jausti jo mechaninius judesius, patirti kvapą gniaužiančių emocijų.


Knygos autorius Pascal Szymezak – motociklų tema rašantis žurnalistas. 1987-ųjų vadovavo savaitraščio NICE-MATIN rubrikai apie motociklus. 1988-aisiais tapo žurnalo apie „Harley Davidson“ vyriausiuoju redaktoriumi.


Iš italų kalbos vertė Mantas Tamulevičius.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)