TOP10: kuriuose pasaulio miestuose gyventi yra brangiausia?

TOP10: kuriuose pasaulio miestuose gyventi yra brangiausia?


Londonas pateko į užsienio darbuotojams brangiausių pasaulyje miestų pirmąjį dešimtuką. Nuo praėjusių metų miestas pakilo devyniomis vietomis ir pagal gyvenimo išlaidas „Mercer“ 2024 m. reitinge užėmė aštuntą vietą.


Didžiosios Britanijos sostinėje gyvenimas kiek pigesnis nei Niujorke. Pabrangimą Londone lėmė tokie veiksniai kaip bendrosios gyvenimo išlaidos ir nuomos kainos.


Šių metų reitinge pirmąją vietą išlaikė Honkongas, antroje vietoje – Singapūras. Brangiausių miestų penketuką užbaigia Šveicarijos miestai Ciurichas, Ženeva ir Bazelis. Edinburgas yra 53 vietoje, Glazgas – 68-oje, Birmingamas – 78-oje, Aberdynas – 82-oje, Belfastas – 87-oje. Paryžius užėmė 29 vietą, Dublinas – 41-ąją.


Į indeksą įtrauktos 226 vietos visame pasaulyje. Jį sudarant, atsižvelgiama į daugiau nei 200 prekių, įskaitant transportą, maistą, drabužius, namų apyvokos prekes ir pramogas, lyginamąją kainą.


Nigerijos Abudža įvertinta kaip pigiausias miestas, sąraše užėmęs paskutinę 226 vietą.


„Mercer“ sudaro reitingą, kad padėtų tarptautiniams darbdaviams planuoti kompensacijų paketus darbuotojams. Didėjančios būsto kainos daugelyje pasaulio miestų yra iššūkis darbdaviams, nepastovi infliacija taip pat yra problema sudarant kompensacijų darbuotojams paketus, teigia „Mercer“. Dėl šių veiksnių darbdaviams gali būti sunku pritraukti ir išlaikyti geriausius talentus, tai gali padidinti atlyginimų ir išmokų išlaidas, apriboti talentų mobilumą ir padidinti veiklos sąnaudas, priduriama pranešime.

REKLAMA


Pasak „Mercer“, gyvenimo išlaidų iššūkiai padarė didelę įtaką tarptautinėms organizacijoms ir jų darbuotojams. Svarbu, kad organizacijos būtų informuotos apie gyvenimo išlaidų tendencijas ir infliacijos tempus bei siektų darbuotojų nuomonės šiais klausimais, kad galėtų veiksmingai valdyti jų poveikį.


Pirmasis „Mercer“ 2024 m. brangiausių pagal gyvenimo išlaidas miestų dešimtukas:


1. Honkongas


2. Singapūras


3. Ciurichas, Šveicarija


4. Ženeva, Šveicarija


5. Bazelis, Šveicarija


6. Bernas, Šveicarija


7. Niujorkas, JAV


8. Londonas, Jungtinė Karalystė


9. Nasau, Bahamų salos


10. Los Andželas, JAV


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)