E. Musko startuolis „xAI“ užsitikrino 6 mlrd. dolerių finansavimą

E. Musko startuolis „xAI“ užsitikrino 6 mlrd. dolerių finansavimą


Milijardieriaus technologijų magnato Elono Musko startuolis „xAI“ pranešė, kad vis labiau perpildytoje dirbtinio intelekto (DI) rinkoje investuotojai jam skyrė 6 mlrd. dolerių (5,5 mlrd. eurų).


Naujausią finansavimą, be kita ko, skyrė gerai žinomi rizikos kapitalo subjektai ir Saudo Arabijos princas. Taip bendra įmonės vertė padidėjo iki 24 mlrd. dolerių. „xAI“ sekmadienį tinklaraščio įraše nurodė, kad šios lėšos bus naudojamos siekiant „rinkoje pristatyti pirmuosius „xAI“ produktus, statyti pažangią infrastruktūrą ir paspartinti ateities technologijų tyrimus bei vystymą“.


E. Muskas savo socialiniame tinkle „X“ intrigavo, kad „ateinančiomis savaitėmis bus daugiau naujienų“.


Jis šią bendrovę įkūrė praėjusiais metais, netrukus po to, kai pasirašė laišką, kuriame raginama stabdyti naujoves DI srityje. E. Muskas yra vienas iš nedaugelio pasaulio investuotojų, turinčių pakankamai gilias kišenes, kad galėtų DI sferoje konkuruoti su tokiomis įmonėmis, kaip „OpenAI“, „Google“ ir „Meta“.


„xAI“ sekmadienį tvirtino, kad jos pagrindinis tikslas yra sukurti „pažangias DI sistemas, kurios būtų teisingos, kompetentingos ir maksimaliai naudingos visai žmonijai“. Startuolis šiuo metu vysto pokalbių robotą „Grok“.


Lina Linkevičiūtė (AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)