Paskelbtos 2023 metų „Eurovizijos“ dainų konkurso vedėjos

Paskelbtos 2023 metų „Eurovizijos“ dainų konkurso vedėjos


Šiemetinį „Eurovizijos“ dainų konkursą ves trys moterys – britų televizijos žvaigždė Alesha Dixon, aktorė Hannah Waddingham ir ukrainiečių dainininkė Julija Sanina.


Tarptautinis muzikinis šou gegužės mėnesį vyks Liverpulio „M&S Bank Arena“, kadangi šis miestas buvo pasirinktas vietoj Ukrainos, kuri tapo konkurso nugalėtoja 2022 metais, bet joje tebevyksta prieš metus Rusijos pradėtas karas.


Šiemet „Eurovizijoje“ iš viso dalyvaus 37 šalys, Ukraina, kaip pernai metų nugalėtoja automatiškai dalyvauja finale kartu su vadinamuoju „didžiuoju penketu“ – Didžiąja Britanija, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija, kurios dėl savo finansinio indėlio į konkursą turi tokią teisę.


Gegužės 9 dieną vyksiančiame pirmajame pusfinalyje pasirodys 15 šalių: Airija, Serbija, Latvija, Norvegija, Portugalija, Kroatija, Malta, Švedija, Moldova, Šveicarija, Izraelis, Nyderlandai, Suomija, Azerbaidžanas ir Čekija.


Antrajame pusfinalyje gegužės 11 dieną varžysis Armėnija, Kipras, Rumunija, Danija, Belgija, Islandija, Graikija, Estija, Albanija, Australija, Austrija, Lietuva, San Marinas, Slovėnija, Sakartvelas ir Lenkija.

REKLAMA


Aštuonis kartus, kai Didžioji Britanija laimėjo konkursą arba kai kitos šalys negalėjo rengti šou, renginį kaip visuomeninis transliuotojas vedė BBC.


BBC kaip visuomeninis transliuotojas konkursą anksčiau organizavo aštuonis kartus, kai Didžioji Britanija buvo renginio šeimininkė, nes laimėjo konkursą arba kai kitos šalys negalėjo ar atsisakė jį rengti.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2023)

    Savaitė - Nr.: 22 (2023)

Daugiau >>

Daugiau >>