Vezuvijaus sunaikintoje Pompėjoje rasti trijų žmonių skeletai

Vezuvijaus sunaikintoje Pompėjoje rasti trijų žmonių skeletai


Iki šiol netyrinėtoje senovės Pompėjos miesto dalyje Italijoje archeologai rado tris skeletus. Tai pražūtingo ugnikalnio išsiveržimo, įvykusio 79 mūsų eros metais, aukos.


Mokslininkai spėja, kad tai dviejų suaugusių moterų ir maždaug 3–4 metų amžiaus vaiko palaikai. Skeletai rasti po pastato, kuriame aukos tikriausiai ieškojo prieglobsčio, griuvėsiais.


Per kasinėjimus vienoje iš devynių miesto dalių, į kurias suskirstyta archeologinė vietovė, archeologai atidengė du namus. Čia kasinėjimai pradėti jau 1888 metais, tačiau jie buvo nutraukti. Viename namų, be kita ko, buvo įsikūrusi skalbykla su kubilais drabužiams skalbti ir dažyti, kepykla bei patalpa maistui gaminti. Čia ir rastos kaulų liekanos.


Visi trys skeletai rasti gulintys. Anot duomenų, pastato sienos ir stogas įgriuvo, prispausdami ir palaidodami po nuolaužomis gyventojus. Nustatyti keli galimai mirtini sužalojimai, rodantys griūtį.


Per kasinėjimus taip pat rastos dvi sienų freskos su mitologiniais vaizdais. Freskose pavaizduoti Apolonas, Dafnė ir Amimonė. Mokslininkai taip pat aptiko apanglėjusių baldų pėdsakų – tai gali rodyti per ugnikalnio katastrofą kilusį gaisrą.


Pompėjoje Vezuvijaus papėdėje archeologai vis aptinka sensacingų radinių. 79 metais po kelių ugnikalnio išsiveržimų pelenai, purvas ir lava padengė miestą. Pompėja vėl buvo atrasta XVIII amžiuje.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 39 (2023)

    Savaitė - Nr.: 39 (2023)

Daugiau >>