PSO: startas skiepijimui nuo Covid-19 gali būti duotas kitų metų viduryje

PSO: startas skiepijimui nuo Covid-19 gali būti duotas kitų metų viduryje


Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) prognozuoja, kad startas skiepijimui nuo koronaviruso bus duotas 2021 metų viduryje. Kitų metų pradžioje turėsime III fazės klinikinių tyrimų duomenis, pirmadienį Ženevoje sakė PSO ekspertė. Tada esą galės būti priimtas sprendimas pradėti vakcinaciją.


Vakciną kuriančios įmonės jau gamina milijonus vakcinos dozių. Pirmiausiai turėtų būti skiepijami rizikos grupės asmenys. Ligšioliniai tyrimų rezultatai dėl skiepų veiksmingumo ypač vyresnio amžiaus žmonėms yra drąsinantys, sakė ekspertė.


Prancūzijos pirmoji ponia priversta izoliuotis


Prancūzijos pirmoji ponia Brigitte Macron turėjo kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu ir todėl nedalyvaus trečiadienį numatytose gedulo iškilmėse, skirtose pagerbti nužudytą mokytoją Samuelį Paty‘į. Tai patvirtino prezidentūros šaltiniai.


Pranešama, kad prezidento Emmanuelio Macrono žmona izoliuosis septynis dienas. Jai esą jokie simptomai nepasireiškia. Buvusi mokytoja praėjusį ketvirtadienį buvo susitikusi su žmogumi, kuriam pirmadienį patvirtintas virusas.

REKLAMA


S. Paty‘is buvo nužudytas penktadienį viename Paryžiaus priemiestyje. Jam buvo nupjauta galva. Trečiadienį Sorbonos universitete numatytos gedulo iškilmės, kuriose dalyvaus ir E. Macronas.


Airija pirmoji iš ES šalių grįžta prie karantino


Airija tampa pirmąja ES šalimi, dėl koronaviruso pandemijos grįžtančia prie karantino. Ministras pirmininkas Michaelis Martinas pirmadienį paskelbė, kad vėl bus ribojamas gyventojų judėjimas.


Šalyje duris užvers visos nebūtinos parduotuvės. Barai ir restoranai galės siūlyti maistą tik išsinešimui. Išimtis bus daromos tik mokykloms, kurios liks atidarytos. Priemonės šešioms savaitėms įsigalios nuo trečiadienio.


„Kiekvienas šalyje prašomas likti namuose“, - sakė M. Martins savo kalboje per televiziją. Žmonėms leidžiama nuo savo gyvenamosios vietos nutolti tik per penkis kilometrus. Mokyklos ir darželiai veiks toliau, „nes mes negalime leisti, kad mūsų vaikų ir jaunuolių ateitis taptų dar viena šios ligos auka“, kalbėjo premjeras.

REKLAMA


Pastaruoju metu Airijoje, kaip ir kitur Europoje, auga koronaviruso atvejų skaičius. Pirmadienį pranešta apie daugiau kaip 1 000 naujų infekcijų. Oficialiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios 1 852 žmonės mirė. Infekuotųjų registruota beveik 51 000. Airija turi 5 mln. gyventojų.


Argentinoje Covid-19 atvejų skaičius viršijo milijoną


Argentina tapo antrąja Pietų Amerikos šalimi, kurioje patvirtintų koronaviruso infekcijos (Covid-19) atvejų skaičius viršijo milijoną.


Per pastarąsias 24 valandas šalyje patvirtintus 12 982 naujus susirgimus, bendras Covid-19 atvejų skaičius Argentinoje išaugo iki 1 002 662. Pastarąją parą užfiksuotas 451 naujas mirties nuo infekcijos atvejis, bendras aukų skaičius šalyje pasiekė 26 716.


Argentina buvo viena iš pirmųjų Pietų Amerikos šalių, uždariusių savo sienas ir įvedusių griežtus apribojimus. Nepaisant daugybės vis dar tebegaliojančių kovos su koronavirusu priemonių, viruso protrūkis per pastaruosius kelis mėnesius suintensyvėjo, ypač Buenos Airių provincijoje.


Brazilija buvo pirmoji Pietų Amerikos valstybė, peržengusi milijono patvirtintų Covid-19 atvejų ribą. Tai įvyko birželio mėnesį. Nuo to laiko Brazilijoje oficialiai nustatytų koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki 5,2 mln.


Daugiausiai atvejų pasaulyje yra užregistravusios JAV – 8,1 mln. Nedaug atsilieka Indija, užregistravusi 7,5 mln. atvejų.


Visame pasaulyje patvirtinta jau daugiau kaip 40 mln. užsikrėtimo Covid-19 atvejų, daugiau kaip 1,1 mln. žmonių mirė.