JAV planuojama priskirti marihuaną mažiau pavojingų narkotikų kategorijai

JAV planuojama priskirti marihuaną mažiau pavojingų narkotikų kategorijai


JAV vyriausybė ketvirtadienį priėmė sprendimą priskirti marihuaną mažiau pavojingų narkotikų kategorijai – tai reiškia, kad ją vartojantys ar jos turintys asmenys ateityje greičiausiai neatsidurs kalėjime.


„Dėl mūsų niekam tikusio požiūrio į marihuaną buvo sugriauta pernelyg daug gyvenimų“, – socialiniame tinkle „X“ rašė JAV prezidentas Joe Bidenas.


„Todėl šiandien teisingumo departamentas žengia naują žingsnį, kad marihuanai pagal federalinius įstatymus vietoje pirmos būtų suteikta trečia narkotinių medžiagų kategorija.“


Narkotikai Jungtinėse Valstijose priskiriami vienai iš penkių skirtingų kategorijų. Ligi šiol marihuana arba kanapės, kaip ir heroinas bei LSD, priklausė pirmai kategorijai, kuriai taikomi griežčiausi apribojimai.


Dabar JAV vyriausybė paprašė nuo šiol šias narkotines medžiagas priskirti trečiajai kategorijai, kuriai taip pat priklauso steroidai ir paracetamolis. JAV žiniasklaida šį sprendimą pavadino istoriškai svarbiu.


Pakeitus kanapių klasifikaciją, bus įteisinamas jų naudojimas su medicina susijusiais tikslais, tačiau visoje šalyje jų legalizuoti privačiam vartojimui neplanuojama.

REKLAMA


Nors marihuanos rekreaciniais ar medicininiais tikslais jau dabar galima legaliai įsigyti daugiau nei 20 JAV valstijų, o tik medicininiais tikslais – dar daugiau nei dešimtyje kitų, pagal federalinius įstatymus ji vis dar yra nelegali.


Šis J. Bideno vyriausybės sprendimas turės didelių pasekmių mokslinių tyrimų ir mokesčių atžvilgiu bei padės ilgainiui įteisinti kanapių naudojimą.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)