Žinomi Lietuvos vyrai dalinasi geros formos – sporto patarimais karantino sąlygomis

Žinomi Lietuvos vyrai dalinasi geros formos – sporto patarimais karantino sąlygomis


Sportas namuose ar lauke, atrodytų prieinama kiekvienam. Mes juos žvalius ir energingus dažnai matome televizijos ekranuose ir spaudos puslapiuose. Kokie yra pagrinidiai geros formos receptai, kaip savo fizinę formą palaiko žinomi Lietuvos vyrai karantino sąlygomis?

Kasdieninai pasivaikščiojimai


„Sportas kaip maistas – reguliarus. Turiu savo įprastą rutiną - vieną dieną prisitraukimų serija, kitą dieną atsispaudimai ir keletas papildomų pratimų su svoriais ir trečia diena pertrauka. Pasivaikščiojimai parkuose kiekvieną dieną nuo pusvalandžio iki 1.5 val. Su tokia rutina visada lydi geras tonusas darbams, gera nuotaika ir savijauta“,- sako žinomas šalies fotografas Gediminas Žilinskas.


Gera fizinė forma padeda darbingumui


„Atsiradus karantino ribojimams ir sporto klubams užvėrus duris motyvacija sportuoti niekur nedingo, o gal net atvirkščiai sustiprėjo. Stengiuosi kas antrą dieną prasibėgti, po to seka jėgos ir ištvermės pratimai su gumomis arba savo kūno svoriu. Fizinius pratimus kaitalioju su jogos ir kvėpavimo praktikomis. Labiausiai savo fizinę ir emocinę savijautą atstatau šaltame vandenyje, jame būnu nuo 2 iki 5 minučių. Ši žiema buvo dėkinga savo šalčiu, tai vandens praktikas atlieku eketėje. Tai praktikuoju jau antri metai. Darbams nusikėlus į nuotolį, tenka daug laiko praleisti prie kompiuterio. Dažniausiai stengiuosi dirbti stovėdamas. Teko karantino metu vaidinti trijų valandų spektaklį nuotoliniu būdu, tai visą tą laiką vaidinau stovėdamas prieš ekraną. Ir sveika ir leidžia išlikti budriam atliekant vaidmenį“, - apie savo patirtis pasakoja aktorius Paulius Tamolė.

Rėžimo laikytis yra paprasta

REKLAMA


„Kadangi didesnę laiko dalį praleidžiu namuose, tai puikiausia proga pagerinti savo mitybos įpročius. Juk galime pasidėlioti, kada skirti 10 min užkandžiui ar papietauti. Taip pat, tiek pats taip darau, tiek kitiems rekomenduoju kasdien nuvykti į gamtą pasivaikščioti, o jei dar atliksite vaikščiodami kelias serijas įtūpstų bei atsispaudimų, būsite tikri šaunuoliai. Režimo laikytis iš tiesų yra gan paprasta, reikia tik šiek tiek susiplanuoti“,- pataria asmeninis sporto treneris Paulius Ratkevičius.


Svarbiausia judėti

„Pagrindinis dalykas - tai sportas kiekvieną dieną. Namuose turiu pasidaręs sporto salę su svoriais ir jėgos gumomis. Svarbiausia: sportas, mityba ir pirtis. Viską gali pasidaryti tik noro reikia. Prieš miegą prasivaikštau. Būna gi patingi vieną kitą dieną, bet susiimi ir darai. Tiesa, gali sportuoti ir lauke. Pasikartosiu svarbiausia judėti, juk visi žino gerą posakį: sveikame kūne sveika siela“,- pasakoja buvęs profesionalus sportininkas, verslininkas Ramūnas Vyšniauskas.

REKLAMA


Daug galimybių sportuoti ir be sporto klubų


„Karantinas pakoregavo galimybę lankytis sporto klube. Bet,kai nori,tai sportuoti gali ir namuose. Tam pilnai užtenka fizinio darbo su savo kūno svoriu. Atsispaudimai, atsilenkimai, pratimai su gumom,pritūpimai,burpiai puikiai padeda būti aktyviam ir palaikyti, išlaikyti fizinę formą. Dažnai išeinu į lauką „prasibėgti“, kartais pačiuožti lyguminėm slidėm. Jei leidžia keliai „prasiminti“ dviratį. Kardio pratimai man labai reikalingi“, - džiaugiasi televizijos laidų vedėjas Mindaugas Ponomariovas.


Žygiai – sportas ir meditacija


„Kuo daugiau judėti ir stengtis būti gryname ore yra gero tonuso receptas. Šiuo metu gyvenu ir dirbu nuotolinu būdu Kipre. O čia taip pat sporto salės nedirba, bet oro salygos leidžia džiaugtis aktyviu sportu lauke: bėgimas, treniruotės su savo svoriu ir žinoma lauko tenisas. Atsispaudimai, įvairiais kampais, pilvo preso pratimai ir įvariausi tempimai- mano bazinė lauko treniruotė. Labiausiai patinka ilgų distancijų žygiai ir greitas ėjimas- tai puikios „kardio“ treniruotės ir tikras sportas, tuo pačiu pamatai daug gamtos ir jei esi vienas - dar gaunasi tarsi meditacija su gražiais vaizdais laukinėje gamtoje“,- pasakoja komunikacijų kompanijos vadovas Alkas Paltarokas.


„Maloni disciplina“ ir nuotolinės pamokos


„Fizinis aktyvumas neatsiejama nuolatinės evoliucijos dalis. Skamba gal kiek sudėtingai, bet viską ką darau kasdien laikau nuolatinio žmogiško potencialo ieškojimu. Nors karantinas apribojo galimybę mėgautis grupinėmis sporto šakomis ar bent jau sportu su treneriu, mano patirtis čia skaičiuojama dešimtmečiais, tad ant sofos „nenusėdau“. Kasdien stengiuosi laikytis malonios disciplinos - bėgioju nuo 5 iki 10 km, darau jogos praktiką, medituoju iki 20 minučių, ir kartą per savaitę lendu į ledinį vandenį. Pastarąjį pamėgau dar vasarą ir jaučiu stulbinamą poveikį. Taip pat tirs kartus per savaite vedu „online“ jogos pamokas, tai jogos asanų tikrai netrūksta. Joga man leidžia matyti judesio, aktyvumo prasmę, nes čia suderinama fizinė veikla, proto ir širdies balansas. Kartais namuose šoku su gera muzika, ar darau kitų trenerių „online“ pamokas. Neseniai pasikabinau skersinį, tai dar ir prisitraukimai atėjo į rutiną. Judėti būtina ir malonu“, - televizijos laidų prodiuseris Mindaugas Rainys.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 38 (2023)

    Savaitė - Nr.: 38 (2023)

Daugiau >>