Prasideda lašišų ir šlakių žvejybos rudens sezonas: ką reikia žinoti

Prasideda lašišų ir šlakių žvejybos rudens sezonas: ką reikia žinoti


Trečiadienį, rugsėjo 1-ąją, prasideda lašišų ir šlakių žvejybos sezonas. Iki spalio 15 d. žvejoti šias žuvis Neryje ir tose upėse, kurios nurodytos Limituotos žvejybos vidaus vandenyse organizavimo ir vykdymo, limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų nustatymo, paskelbimo ir atšaukimo tvarkoje, bus galima tik turint žvejo mėgėjo kortelę arba nemokamą žvejybos teisę.


Šią teisę turintys asmenys gali lašišas ir šlakius žvejoti paleidžiant žuvis, o nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. išvardintų upių ruožuose turi teisę žvejoti tik nenaudojant dirbtinio masalo ar žuvelės, išskyrus Nemuną ir Nerį žemiau Jonavos J. Ralio gatvės tilto, kur asmenys, neįsigiję žvejo mėgėjo kortelių, gali žvejoti laikydamiesi Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių reikalavimų.


Be to, kaip pabrėžia Aplinkos apsaugos departamentas, Nemune žvejoti neršti plaukiančias lašišas draudžiama.


Žvejo mėgėjo kortelė lašišoms ir šlakiams išduodama vienai dienai, šią kortelę privalu turėti su savimi žvejybos vietoje. Kortelėje nurodytame upės ruože galima pradėti žvejoti likus ne daugiau kaip valandai iki saulės patekėjimo ir reikia užbaigti praėjus ne daugiau kaip valandai po saulės laidos.

REKLAMA


Kortelė suteikia teisę paimti vieną lašišą arba šlakį (ne mažesnį kaip 65 cm) nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d., o nuo spalio 1 d. iki spalio 15 d. visas sugautas lašišas ir šlakius privaloma paleisti net ir turint žvejo mėgėjo kortelę.


Žvejojantiems lašišas ir šlakius vertėtų nepamiršti, kad nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. taip pat draudžiama žvejoti ties Neries, Šventosios, Jūros, Minijos ir Žeimenos pagrindinių intakų žiotimis, kaip numatyta Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse.


Po spalio 15 d. limituota lašišų ir šlakių žvejyba draudžiama ir žvejo mėgėjo kortelės nebeišduodamos, o daugelyje lašišų ir šlakių migracijai ir nerštui svarbių upių ruožų, nurodytų Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse, įsigalioja draudimas žvejoti bet kokias žuvis. Išneršusias ir grįžtančias į Baltijos jūrą lašišas vėl leidžiama žvejoti nuo gruodžio 26 d.


Prasidėjus lašišų ir šlakių gaudymo sezonui, Aplinkos apsaugos departamentas kartu pradeda kasmetinę akciją „Lašiša 2021“. Pernai per ją aplinkosaugininkai surengė 351 reidą ir patikrino 2292 žvejus mėgėjus. Taip pat buvo patikrinta 20 žuvitakių. Akcijos laikotarpiu nustatyti 132 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai (54 iš jų šiurkštūs), 5 verslinės žvejybos, 1 žuvitakių naudojimo ir 72 kito pobūdžio pažeidimai. Taip pat pareigūnai paėmė 150 įrankių: 77 mėgėjų žvejybos, 55 ne mėgėjų žvejybos ir 18 kitų įrankių.