Kaip saugiai atšvęsti Heloviną: iššūkių kelia žvakės ir socialinis atstumas

Kaip saugiai atšvęsti Heloviną: iššūkių kelia žvakės ir socialinis atstumas


Artėjanti Helovino šventė, kuri vis dažniau švenčiama Lietuvoje, šiuo laikotarpiu kelia papildomų klausimų: kaip atšvęsti ne tik stilingai, bet ir saugiai? Apie tai, kokių iššūkių Helovino metu gali kilti ir kaip juos spręsti, kalba ekspertas.

Nuo žvakių kylantys gaisrai


Švenčiant Heloviną galima susidurti su keletu iššūkių, vis tik vienas aktualiausių – tai nuo žvakių liepsnos galinčios užsidegti šventinės dekoracijos ar kiti šalia esantys daiktai. „Per tokias šventes žvakių sudeginama išties daug, nes jomis puošiami namai, išskaptuoti moliūgai ir netgi kiemas, tad svarbu su ugnimi elgtis apdairiai", – sako Mindaugas Balinskas, „Compensa Vienna Insurance Group" Žalų departamento vadovas.


Pasak M. Balinsko, tokiais atvejais pasitaiko įvairių žalų: nuo palyginti nedidelių aprūkimų kambaryje, smilkstant šalimais esančioms medžiagoms, kai nuostoliai yra keli tūkstančiai eurų, iki visiško kambario ar net namo sudegimo, kuomet nuostoliai siekia dešimtis tūkstančių eurų ir daugiau. Dažniausiai tokie įvykiai nutinka, jei žvakės paliekamos degti ir išeinama į kitą kambarį.

REKLAMA


Ekspertas pataria puošiantiems namus žvakėmis nepalikti jų be priežiūros, būtinai atitraukti nuo degių daiktų, taip pat laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Galiausiai, galima paieškoti ir mažiau pavojingų dekoro sprendimų, tokių kaip žvakutes imituojančios LED lemputės, baterijomis pakraunamos šviečiančios girliandos, etc.


Papildomos saugumo priemonės


Dar vienas aspektas, ypač svarbus pandemijos metu, tai papildomos saugumo priemonės. Siekiant kaip įmanoma apsisaugoti nuo Covid-19 ekspertas pataria Heloviną minėti tik artimiausių žmonių – šeimos – rate, vengti masinių susibūrimų.


„Tiems, kurių vaikai visgi ketina lankytis pas kaimynus prašydami saldainių, kaip ir tiems, kurie ketina pavaišinti tokius šventės dalyvius, idealiausia būtų saldumynų palikti už durų ir tokiu būdu išvengti fizinio kontakto. Tai tikrai galite padaryti, jei gyvenate nuosavame name. Jei įmanoma, patariama vaikams palikti sandariai supakuotų saldumynų, siekiant išvengti viruso plitimo per paviršius. Tai gali būti šokoladukai, mandarinai, kuriuos tėvai galėtų vėliau dezinfekuoti. Taip pat svarbu einant iš namų pasirūpinti veido kaukėmis ir, žinoma, nepamiršti plauti ar dezinfekuoti rankų", – pataria M. Balinskas.

REKLAMA


Kiemas – ne kliūčių ruožas


Nelaimių kartais gali kilti ir ne pačiuose namuose, tačiau šalia jų. Gyvenantiems nuosavame name ar kotedže M. Balinskas primena, kad būtina užtikrinti kieme besilankysiančių žmonių saugumą. „Šaltuoju sezonu tamsa aplanko labai anksti, tad svarbu pasirūpinti, kad kiemas būtų apšviestas ir neprimintų kliūčių ruožo. Tai reiškia, kad vidury kiemo ar prie durų neturi būti palikta kokių nors daiktų, už kurių Helovino dalyviai galėtų prieblandoje netyčia užkliūti, o laiptai turėtų būti pakankamai apšviesti", – pataria Žalų departamento vadovas.