5 patarimai, kaip paruošti automobilį žiemai

5 patarimai, kaip paruošti automobilį žiemai


Spalio - gruodžio laikotarpis yra pats pavojingiausias visiems automobilių vairuotojams. Slidi kelio danga, prastas matomumas bei žema oro temperatūra išties kelia nerimą ir įspėja visus automobilio vairuotojus, jog būtina laikytis visų atsargumo priemonių eismo metu kelyje. Rudens mėnesiais žalų skaičius išties auga – pernai buvo 8 proc. didesnis, lyginant su visų metų mėnesiniu vidurkiu.


Taigi, jau dabar būtina pasirūpinti, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas ir paruoštas pavojingam sezonui. Draudimo bendrovės ekspertas Artūras Juodeikis tvirtina, kad būtent rudens sezonas yra pats tinkamiausias metas apgalvoti, kaip paruošti savo automobilį, norint išvengti nelaimingų nutikimų kelyje.


„Automobilio paruošimas žiemai yra labai atsakingas ir svarbus darbas, kurio nevertėtų pasilikti paskutinėms minutėms, kai sinoptikai jau pranašauja šalčius artimiausiomis dienomis. Svarbu ne tik pakeisti automobilio padangas, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį ir į kitas reikšmingas detales: automobilio valytuvus, akumuliatoriaus būklę, alyvą ir kitus techninius rodiklius“, – teigia draudimo ekspertas Artūras Juodeikis.

REKLAMA


Ekspertas dalinasi pagrindiniais žingsniais, nuo ko reikėtų pradėti ruošti savo automobilį šaltajam sezonui.


Pagerinkite matomumą


Pustantis sniegą vėjas, lietus bei kitos įvairios dulkės, atsirandančios ant priekinio lango stiklo, ypatingai apsunkina vairuotojo matomumą. Todėl, ekspertas rekomenduoja atkreipti dėmesį į automobilio valytuvų veiksmingumą.


„Labai svarbu skirti pakankamai dėmesio automobilio valytuvams. Nėra tikslaus laiko, kada reikia keisti valytuvus, tačiau dažniausiai tai priklauso nuo jų amžiaus, naudojimo laiko bei jų efektyvumo. Taip pat, dažnas faktorius, lemiantis valytuvų tarnavimo laiką – sausas ir karštas oras, nuo kurio jie susidėvi greičiau“, – pasakoja Artūras Juodeikis.


Kaip jis teigia, valytuvus rekomenduojama patikrinti kasmet, o jeigu yra poreikis – juos pakeisti artėjant naujam šaltajam sezonui. Taip pat rekomenduojama po ranka turėti šluotelę bei grandiklį, kuriais būtų galima nuvalyti sniegą ir susidariusį leduką, kad matomumas būtų išties geras.

REKLAMA


„Taip pat patarčiau atkreipti dėmesį ir į automobilyje esančius kilimėlius. Žiemos, rudens metu oro temperatūra būna drėgna, sėdant į automobilį prinešama daug lietaus arba sniego, o kartu su juo ir druskos.

Vietoje tekstilinių automobilio kilimėlių patarčiau įsigyti kokybiškus guminius kilimėlius, kurie nepraleidžia drėgmės, apsaugo automobilį nuo druskos pertekliaus, smėlio, vandens ir kitų nepalankių išorinių faktorių,“ – sako A. Juodeikis.


Padangų keitimas ir tikrinimas


Rudens lietus, artėjantis šaltas oras jau dabar primena visiems automobilio vairuotojams, kad vertėtų susirūpinti kintančiomis orų sąlygomis bei automobilių padangų būkle. Ekspertas įspėja, kad reikėtų atkreipti dėmesį į kelis esminius elementus.


„Pirmiausiai, vertėtų patikrinti, ar automobilio padangos nėra susidėvėjusios ir užtikrina vairuotojo bei keleivių saugumą kelyje. Antras labai svarbus faktorius – automobilio protektoriaus gylis, kuris turi atitikti visus keliamus reikalavimus ir būti ne mažesnis nei 3,0 mm. Taip pat, yra svarbu nepamiršti patikrinti padangų slėgį, kadangi esant žemai oro temperatūrai, slėgis padangose taip pat mažėja“, – teigia A. Juodeikis.


Ekspertas ragina visus susirūpinti dėl sudėtingų oro sąlygų šaltojo sezono metu. Dauguma vairuotojų nori kuo greičiau nuvykti iš taško A į tašką B, tačiau neapskaičiuoja savo galimybių bei rizikos.„Jau dabar norisi vairuotojams priminti, kad iškritus pirmajam žiemos sniegui, kelio danga yra ypatingai slidi. Rudenį ji slidi ir dėl šlapių nukritusių lapų. Todėl svarbu pasirinkti tinkamą automobilio greitį, laikytis saugaus atstumo nuo kitų automobilių ir stengtis vengti staigių judesių“, – sako A. Juodeikis.


Automobilio valymas


A. Juodeikis pataria, kad svarbu atkreipti dėmesį į automobilio išorinę būklę.


„Kelio druska bei sniegas gali pridaryti nemažai nuostolių išorinei automobilio būklei, todėl yra svarbu automobilį padengti stipriu vaško sluoksniu, kuris apsaugos nuo įvairių įbrėžimu bei nubyrėjusių dažų. Jei pastebėjote, kad jūsų automobilis turi įtrūkimų ar atsiradusių rūdžių, rekomenduojama jas pašalinti prieš prasidedant žiemos sezonui. Tai apsaugos transporto priemonę nuo tolimesnių rūdžių atsiradimų“, – sako ekspertas.


Akumuliatoriaus būklė


Viena dažniausių automobilių problemų šaltojo sezono metu – neužsivedantis automobilis, o to priežastimi gali tapti akumuliatoriaus gedimai. „Lietuvos draudimo‘‘ ekspertas A. Juodeikis teigia, kad palankiausias laikas tikrinti akumuliatoriaus būklę – praėjus 3 metams nuo įsigijimo.


„Žiemos sezono metu vis daugiau vairuotojų prireikia techninės pagalbos dėl įvairių akumuliatoriaus gedimų. Todėl rekomenduoju akumuliatoriaus būklę pasitikrinti jau rudenį, taip išvengiant kylančios rizikos, kad automobilio akumuliatorius suges įpusėjus žiemos sezonui. Nemalonumų gali kilti ir dėl neprižiūrėtos kuro sistemos bei dėl gedimų ar trikdžių elektros grandinėje. Taigi, šalti rytai parodo silpniausias mūsų automobilių vietas, kurias vertėtų susitvarkyti nelaukiant didesnių problemų“, – sako A. Juodeikis.

REKLAMA


Stabdžių tikrinimas


Šaltojo sezono metu kelyje atsiranda vis daugiau kliūčių: sniegas, ledas, pusnys bei šlapdriba. Šie trukdžiai automobilio stabdžiams prideda daug didesnės apkrovos nei įprastai.


„Tamsūs žiemos rytai bei vakarai, plikledis, sniegas verčia automobilio vairuotojus dažniau ir staigiau stabdyti, o tai skatina spartesnį stabdžių susidėvėjimą ir gedimą. Ypač slidu būna ant tiltų, viadukų, saulės neapšviestų kelių, keliuose, kurie apsupti miško ar aukštų namų. Ten yra kur kas didesnė tikimybė, jog kelias bus slidus“, – primena draudimo ekspertas.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)