S. Cichanouskaja: užsienio valstybės galėtų tarpininkauti tarp protestuotojų ir valdžios Baltarusijoje

S. Cichanouskaja: užsienio valstybės galėtų tarpininkauti tarp protestuotojų ir valdžios Baltarusijoje


Baltarusijos opozicija gali paprašyti užsienio šalių imtis tarpininkių vaidmens, jei Baltarusijai nepavyktų pačiai išspręsti vidaus konflikto, teigia iš šalies pasitraukusi opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.


Iki šiol tiek Baltarusijos opozicija, tiek ir ES tikino, kad krizė yra šalies vidaus reikalas ir baltarusiams reikia leisti ją išspręsti patiems, rašo „Reuters“.


„Galbūt ateityje, jei negalėsime išspręsti šios problemos patys, paprašysime kitų šalių veikti kaip tarpininkių derybose“, – Lenkijos Karpačo mieste vykusiame ekonomikos forume sakė S. Cichanouskaja.


Anksčiau trečiadienį su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu susitikusi opozicijos lyderė pridūrė, kad opozicijos atstovai gali prašyti ES pagalbos, jei Baltarusijos valdžia peržengtų visas ribas ir beatodairiškai naudotų jėgą prieš Baltarusijos piliečius.


Baltarusijoje rugpjūčio 9 d. įvyko Baltarusijos prezidento rinkimai, kurių rezultatai laikomi suklastotais.


Vos tik paskelbus pirmuosius balsavimo rezultatus, Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su milicijos darbuotojais. Buvo sulaikyti tūkstančiai žmonių, nukentėjo daug demonstrantų. Pati S. Cichanouskaja naktį į rugpjūčio 11-ąją išvažiavo iš Baltarusijos ir gyvena Lietuvoje.