Jungtinių Tautų statistika: beveik pusei milijardo žmonių trūksta darbo

Jungtinių Tautų statistika: beveik pusei milijardo žmonių trūksta darbo


Daugiau nei 470 mln. žmonių pasaulyje šiuo metu yra bedarbiai ar dirbantys nepakankamai, paskelbė Jungtinės Tautos (JT), įspėdamos apie tai, kad darbo trūkumas prisideda prie socialinių neramumų.


JT Tarptautinės darbo organizacijos (ILO) teigimu, pasaulyje nedarbo lygis pastarąjį dešimtmetį iš esmės nesikeitė.


Nors nedarbo lygis, pernai siekęs 5,4 proc., ir toliau neturėtų keistis, tačiau absoliutus bedarbių skaičius turėtų augti, nes lėtėjančios ekonomikos nesuteikia pakankamai darbo vietų augančiai populiacijai.


Šiemet bedarbių skaičius pasaulyje pasieks 190,5 mln. žmonių, palyginti su 188 mln. pernai, teigia ILO.


JT organizacija taip pat pabrėžė, kad dar 285 mln. pasaulio gyventojų yra laikomi nepakankamai dirbančiais. Tai reiškia, kad jie dirba mažiau nei norėtų, nebeieško darbo arba neturi galimybės įsitraukti į darbo rinką.


ILO teigimu, kartu šios dvi žmonių grupės sudaro beveik pusę milijardo gyventojų, tai yra 13 proc. pasaulio darbo jėgos.


„Milijonams dirbančių žmonių tampa vis sunkiau per darbą susikurti geresnį gyvenimą“, – žurnalistams Ženevoje sakė ILO vadovas Guy'us Ryderis. Jis įspėjo, kad „nuolatinė su darbu susijusi nelygybė ir atskirtis“ daugeliui žmonių trukdo susirasti darbą ir susikurti geresnę ateitį.


„Manau, kad tai kelia ypač daug nerimo“, – pareiškė G. Ryderis.