NATO: dronų įsiveržimas į Lenkijos oro erdvę buvo tyčinis

NATO: dronų įsiveržimas į Lenkijos oro erdvę buvo tyčinis


NATO laiko dronų įsiveržimą į Lenkijos oro erdvę tyčiniu, tačiau nevertina šio incidento kaip puolimo, remdamasi šaltiniu NATO pranešė Lenkijos naujienų agentūra PAP.


Trečiadienį Šiaurės Atlanto Taryba aptars, kokia bus NATO reakcija į šį įsiveržimą. 


Šaltinio NATO teigimu, sąjungininkių lėktuvai, įskaitant Lenkijos naikintuvus F-16, Nyderlandų naikintuvus F-35 ir Italijos žvalgybos lėktuvus AWACS, pirmą kartą atrėmė grėsmę NATO oro erdvėje.


Trečiadienį, siekdama numušti savo oro erdvėje skraidančius dronus po Rusijos oro atakos Ukrainoje, Lenkija mobilizavo savo ir NATO oro gynybos pajėgas. Pasak BBC, tai buvo pirmas kartas nuo 2022 m., prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, kai NATO šalis tiesiogiai atakavo Rusijos objektus savo oro erdvėje. Lenkija šį pažeidimą pavadino agresijos aktu.


Lenkijos karinė vadovybė teigė, kad dronai pakartotinai pažeidė Lenkijos oro erdvę per Rusijos ataką kitoje sienos pusėje – vakarų Ukrainoje. Maždaug 9 val. ryto Lietuvos laiku Lenkijos kariuomenė pranešė baigusi gynybines oro operacijas ir perspėjo šalies gyventojus nesiartinti prie numuštų nežinomų objektų ir jų nuolaužų.


ELTA, PAP inf.

Išklausyti garso formatu







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2026)

    Savaitė - Nr.: 21 (2026)