NATO įtakos plėtra Afrikoje: paskelbs Keniją svarbia sąjungininke

EPA-ELTA nuotr.


Prezidentas Joe Bidenas antradienį pranešė ketinantis Keniją paskelbti pirmąja svarbia JAV sąjungininke – ne NATO šalimi Užsachario Afrikoje, priimdamas Kenijos prezidentą Williamą Ruto, atvykusį su svarbiu valstybiniu vizitu.


Dėl įtakos Afrikos žemyne JAV varžosi su Rusija ir Kinija.


„Pabrėždamas mūsų strateginių santykių svarbą, prezidentas J. Bidenas pranešė ketinantis Keniją paskelbti svarbia ne NATO sąjungininke“, – sakoma abiejų vadovų paskelbtame pareiškime.


Kenija taps pirmąja Užsachario Afrikos šalimi, kuriai bus suteiktas šis statusas. Šiuo metu tokiomis sąjungininkėmis paskelbtos dar 18 šalių, įskaitant Ukrainą, ir taip siekiama stiprinti karinius bei diplomatinius ryšius, nors oficialaus saugumo pakto ir nėra.


Šis vizitas surengtas tuo metu, kai JAV ir Prancūzija yra stumiamos iš Afrikos, kur didžiulės Kinijos investicijos ir agresyvi Rusijos šešėlinių sukarintų grupuočių veikla keičia geopolitinę pusiausvyrą.

REKLAMA


Baltųjų rūmų pietinėje pievelėje, spalvingos garbės sargybos akivaizdoje sveikindamas W. Ruto, J. Bidenas pabrėžė, kad abi šalis „vienija tos pačios demokratinės vertybės“.


„Mes esame stipresni, o pasaulis saugesnis, kai Kenija ir Jungtinės Valstijos bendradarbiauja“, – sakė J. Bidenas.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)