JAV pažadas Ukrainai: rems tol, kol bus garantuotas saugumas

JAV pažadas Ukrainai: rems tol, kol bus garantuotas saugumas


Jungtinės Amerikos Valstijos rems Ukrainą tol, kol bus garantuotas šalies saugumas, Kyjive sakydamas kalbą pareiškė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas.


„Šiandien esame su jumis. Ir liksime su jumis, kol bus garantuotas Ukrainos saugumas, suverenitetas ir galimybė pasirinkti savo kelią“, – sakė A. Blinkenas.


A. Blinkenas taip pat sakė, kad tarptautinė bendruomenė privalo priversti Rusiją sumokėti už sunaikinimą, jos padarytą Ukrainoje per daugiau nei dvejus karo metus.


Už tai, ką (Rusijos prezidentas Vladimiras) Putinas sunaikino, Rusija turėtų – privalo – sumokėti, kad tai būtų atstatyta“, – sakė A. Blinkenas ir pridūrė: „Kongresas suteikė mums galią konfiskuoti Rusijos turtą JAV, ir mes ketiname jį panaudoti“.


Nauji Ukrainos teisės aktai, sugriežtinę bausmes vengiantiems privalomosios karinės tarnybos ir sumažinę šauktinių amžių, buvo sunkūs, bet „būtini“, Kyjive sakė A. Blinkenas. „Jūsų sprendimas dėl mobilizacijos buvo sunkus, bet būtinas. Reikia padėti gynėjams, daugiau nei dvejus metus drąsiai laikantiems gynybą – jiems reikia poilsio“, – sakė A. Blinkenas.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)