A. Duda: Lenkija pasirengusi turėti branduolinius ginklus savo teritorijoje

EPA-ELTA nuotr.


Lenkija pasirengusi priimti branduolinius ginklus, jei NATO nuspręs dislokuoti šiuos ginklus dėl Rusijos stiprinamo apsiginklavimo Baltarusijoje ir Kaliningrade, pirmadienį paskelbtame interviu sakė prezidentas Andrzejus Duda.


„Jei mūsų sąjungininkės nuspręs dislokuoti branduolinius ginklus mūsų teritorijoje pagal pasidalijimą šiais ginklais, kad sustiprintų NATO rytinį flangą, mes tam pasirengę“, – dienraščiui „Fakt“ pareiškė A. Duda.


NATO narė ir ištikima Ukrainos rėmėja Lenkija turi sieną tiek su Rusijos Kaliningrado eksklavu, tiek su Maskvos sąjungininke Baltarusija.


A. Duda kalbėjosi su Lenkijos žiniasklaida po vizito Niujorke, kur surengė susitikimus Jungtinėse Tautose ir aptarė karą Ukrainoje su buvusiu JAV prezidentu Donaldu Trumpu. Per vizitą Vašingtone kovo mėnesį jis susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu.


Lenkijos ir JAV diskusijos dėl bendradarbiavimo branduolinėje srityje vyksta jau „kurį laiką“, sakė A. Duda. „Apie tai kalbėjau jau kelis kartus. Turiu pripažinti, kad apie tai paklaustas pareiškiau, jog esame pasirengę“, – sakė jis.

REKLAMA


„Rusija vis labiau militarizuoja Kaliningradą. Pastaruoju metu ji perkelia savo branduolinius ginklus į Baltarusiją“, – pridūrė Lenkijos prezidentas.


2023 m. birželį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas patvirtino, kad Rusija dislokavo taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje, turinčioje sieną su Ukraina ir Lenkija.


Per pastarąjį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje sąjungininkės įsipareigojo „imtis visų būtinų žingsnių, kad būtų garantuotas patikimas, efektyvus ir saugus branduolinis atgrasymas“.


AFP, ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)