D. Trumpas: JAV svarbu, kad Ukraina išliktų

D. Trumpas: JAV svarbu, kad Ukraina išliktų


Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasakė, jog Jungtinėms Valstijoms yra svarbu, kad Ukraina išliktų, bei papriekaištavo sąjungininkėms Europoje, kad Kyjivui teikia per mažai pagalbos.


Apie tai jis rašė savo socialinių tinklų platformoje „Truth Social“.


„Kodėl Europa negali skirti tiek pinigų, kiek Jungtinės Amerikos Valstijos, kad padėtų Šaliai, kuriai desperatiškai reiškia pagalbos? Visi sutinka, kad Ukrainos Išlikimas ir Jėga Europai turėtų rūpėti labiau nei mums, bet tai svarbu ir mums! JUDINKIS, EUROPA!“, – rašė D. Trumpas.


Šis D. Trumpo pareiškimas pasirodė kitą dieną po to, kai jis Niujorke susitiko su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda ir pagyrė Lenkiją. Buvęs prezidentas ir Lenkijos vadovas aptarė A. Dudos siūlymą, kad NATO narės gynybai turėtų skirti ne 2, o mažiausiai 3 proc. savo BVP.


Savo įraše D. Trumpas pirmą kartą pareiškė, kad būtina stiprinti Ukrainai teikiamą pagalbą, nors ir nepatvirtino įstatymo projekto, kuriuo šaliai būtų skirta 61 mlrd. JAV dolerių pagalbos paketas. Balsavimas Atstovų Rūmuose dėl šio projekto turėtų įvykti netrukus.


Atstovų Rūmų pirmininko Mike‘o Johnsono teigimu, Kongresas pagalbos Ukrainai paketo klausimą svarstys šeštadienį, nors tam ir aršiai prieštarauja kraštutinių dešiniųjų pažiūrų respublikonų partijos atstovai.


Ukrinform inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)