Sumažėjo neteisėta migracija į Didžiąją Britaniją

Sumažėjo neteisėta migracija į Didžiąją Britaniją


2023 m. smarkiai sumažėjo neteisėta migracija į Didžiąją Britaniją. Statistikos tarnyba ONS pranešė, kad pernai iš viso 36 704 žmonės pasiekė Jungtinę Karalystę be galiojančių dokumentų.


Tai yra trečdaliu mažiau nei ankstesniais metais. Kaip ir tada, dauguma neteisėtų migrantų pasiekė šalį mažomis guminėmis valtimis perplaukę Lamanšą.


Neteisėta migracija konservatorių vyriausybei yra kaip krislas akyje. Ji nori atgrasyti migrantus griežtais įstatymais, o neteisėtai atvykusius, neatsižvelgiant į asmenines aplinkybes, išsiųsti į Ruandą. Parlamente diskutuojamas atitinkamas įstatymas. Ekspertai atkreipia dėmesį į tai, kad beveik nėra teisėtų atvykimo maršrutų.


Sumažėjo ir prieglobsčio prašymų – nuo 100 000 iki beveik 85 000, sakoma toliau ONS pranešime. Beveik 129 000 asmenų 2023 m. gale laukė sprendimo dėl savo prieglobsčio prašymo. Tai yra sumažėjimas 20 proc. Prieglobsčio prašytojams JK trūksta apgyvendinimo įstaigų. Beveik pusė jų įkurdinta viešbučiuose ir kituose objektuose. Tai mokesčių mokėtojams kasdien kainuoja milijonus svarų.

REKLAMA


Smarkiai išaugo darbo vizų skaičius – ketvirtadaliu (26 proc.) iki 337 240. Lyginant su laikotarpiu iki koronaviruso pandemijos, tai padidėjimas net 146 proc.


Vienas „Brexito“ motyvų buvo smarkiai sumažinti migraciją. Tačiau dėl darbo jėgos trūkumo daug žmonių priimta pirmiausiai iš ne ES šalių. Ekspertai mano, kad grynoji imigracija toliau augo. Čia tikslių duomenų tikimasi tik gegužę.


DPA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)